newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Байден оцінив рішення щодо імпічменту Трампа

Байден оцінив рішення щодо імпічменту Трампа

Фото: Getty Images

Трамп несе відповідальність за штурм Капітолію, вважає Байден

Напередодні американський Сенат вдруге не зміг оголосити імпічмент екс-президенту Трампу.

Відмова Сенату США підтримати звинувачення проти екс-президента Дональда Трампа не скасовує їх суть. Так президент Джо Байден прокоментував провал голосування за імпічмент Трампа, повідомляє прес-служба Білого дому.

“Хоча остаточне голосування не привело до засудження, суть звинувачення не заперечується. Навіть ті, хто виступив проти вироку, наприклад, лідер меншості в Сенаті МакКоннелл, вважають, що Дональд Трамп винен в “ганебному проступку” і “практично і морально відповідальний за провокацію” насильства, розв’язаного в Капітолії”, – йдеться в заяві Байдена.

Він зазначив, що імпічмент підтримали також сім сенаторів-республіканців.

“Ця сумна глава в нашій історії нагадала нам про крихкість демократії. Що її завжди потрібно захищати. Що ми повинні бути завжди пильними. Цьому насильству і екстремізму немає місця в Америці. І що у кожного з нас є обов’язок і відповідальність як у американців, і особливо як у лідерів, – захищати правду і перемогти брехню”, – сказав президент США.

Нагадаємо, Трамп став першим президентом в історії США, якому два рази оголошували імпічмент. Але в обох випадках процедура не закінчувалася успішно в Сенаті, де для визнання провини потрібно набрати дві третини від усієї кількості сенаторів.