newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Встановлення меж земельної ділянки на місцевості: що потрібно

Будь-яка земельна ділянка має свої межі, що розділяють одну територію від іншої. Іноді трапляються ситуації, коли у власників виникає необхідність встановлювати межі земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Про це пише Мін’юст.

Найчастіше це треба робити в таких випадках:

 • буріння свердловин;
 • придбання земельної ділянки новим власником;
 • під час проведення будівництва на земельній ділянці;
 • при межових спорах із суміжними землевласниками/землекористувачами;
 • пошкодження або втрата раніше встановлених межових знаків.

Встановлення меж земельної ділянки складається з кількох кроків:

Укладення договору із землевпорядною компанією на складання технічної документації для встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі.

Для укладення договору з землевпорядною організацією необхідно надати такі документи:

 • копію документа, що посвідчує особу, та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • копію документа, що посвідчує право власності на нерухоме майно, що розташоване на цій земельній ділянці (за наявності);
 • копію документа, що посвідчує право власності (користування) на земельну ділянку (за наявності);
 • рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади про надання дозволу на відведення земельної ділянки у власність або користування з викопіюванням, на якому зазначене її місце розташування.

Підготовчі роботи — аналіз вихідних матеріалів, даних Державного земельного кадастру, правових підстав надання земельної ділянки у власність (користування), відомостей про наявність спірних питань щодо меж земельної ділянки тощо.

Топографо-геодезичні роботи — виконання геодезичних зйомок на місцевості для визначення поворотних точок меж земельних ділянок та встановлення межових знаків.

Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) інженер-землевпорядник здійснює в присутності власників або користувачів земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноважених ними осіб. Проведення цієї процедури за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок у випадку їх нез’явлення можливе лише якщо вони були належно повідомлені про час проведення вищезазначених робіт, про що зазначається в акті приймання-передачі межових знаків на відповідне зберігання.

Непогодження сусідами меж земельної ділянки не є підставою для прийняття рішення органами місцевого самоврядування про відмову у затвердженні технічної документації на земельну ділянку та відмови у передачі такої земельної ділянки у власність заявника.

Довідка Finance.ua:

 • Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко озвучив ціну української землі в 2021 році. Вартість одного гектара після відкриття з 1 липня ринку сільськогосподарських земель складе близько 2 тис. доларів. Але, за його словами, серед учасників ринку передумов до великого попиту на наділи немає.
 • А нещодавно було названо регіони з найдорожчою землею у 2021 році в Україні. Станом на 1 січня найдорожча рілля знаходиться в Черкаській області і коштує 33 646 грн за 1 гектар. Серед трійки лідерів також знаходиться земля в Дніпропетровській, Донецькій та Кіровоградській областях.