newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Кабміні розповіли, як зміниться «Бориспіль» після модернізації на €270 млн

Кредит від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на суму € 270 млн для міжнародного аеропорту «Бориспіль» допоможе провести модернізацію, підвищити технічне оснащення і конкурентоспроможність підприємства, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, коментуючи підписання кредитної угоди з банком.

Також в міністерстві зазначили, що це поліпшить енергоефективність, операційну стійкість і безпеку аеропорту, що забезпечує близько 60% всіх пасажирських авіаперевезень в країні.

Зокрема, на гроші ЄІБ Кабмін планує провести реконструкцію західної аеродромної системи, в тому числі – західної злітно-посадкової смуги (18R-36L). В результаті відремонтована смуга замінить нинішню застарілу.

Крім того, це допоможе поліпшити рульову доріжку для повітряних суден. Одночасно сучасне освітлення і системи посадки за приладами підвищать рівень безпеки.

«Цей кредит дасть нам можливість реалізувати проект з реконструкції льотної зони № 2 і надалі, після повноцінного відновлення рейсів і пасажиропотоку, стане фінансовим фундаментом для реалізації затвердженої урядом концепції розвитку аеропорту», — розповів в. о. гендиректора аеропорту Олег Струк.

Варто зазначити, що проект модернізації відповідає Програмі заходів по боротьбі зі змінами клімату від ЄІБ. Вона виключає нові інвестиції в розширення пропускної спроможності аеропортів з 11 листопада 2020-го.