newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У МОЗ розповіли про хвороби, від яких найчастіше помирають українці

У МОЗ розповіли про хвороби, від яких найчастіше помирають українці

Фото: pixabay.com

Неврологічні захворювання становлять понад 3% від загальної кількості летальних випадків

Хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона та інші деменції перебувають на четвертому місці у списку причин смерті.

 

Неврологічні хвороби потрапили в п’ятірку основних причин смерті та інвалідності людей в Україні. Про це свідчать висновки, отримані експертами міжнародного дослідження Глобального тягаря хвороб, повідомляє в понеділок, 15 лютого, Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ у Facebook.

 

Так, тільки в 2019 році неврологічні захворювання забрали життя 21 644 громадян України (3,1% від загальної кількості летальних випадків). При цьому в усьому світі в 2019 році неврологічні розлади викликали 2,22 мільйона смертей. У європейських країнах вони посіли третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань і викликали 19,5% від загальної кількості летальних випадків у 2017 році.

 

В Україні вищезгаданий показник смертності підвищився за останні 29 років на 34% – в 1990 році було зафіксовано 14 214 летальних випадків, що склало 2,2% від загальної кількості.

 

Найбільш поширеними формами неврологічних розладів, які викликають значну кількість смертей серед українців, є хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона та інші деменції.

 

У МОЗ наголошують, що зменшити тягар цих недуг можна, якщо уникати факторів ризику, до яких належать:

 

  • високий індекс маси тіла
  • куріння;
  • високий рівень глюкози
  • вживання алкоголю.