newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

День фінансів: Україна — №1 за паспортами, Укрпошта — банк №2 в країні?

Вівторок, 16 лютого. Розповімо про плани Федорова, Смілянського і Гетманцева.

Тариф на газ. Із чого ж, із чого ж… В НКРЕКП розповіли, що тариф на газ для населення має три складові. 50% тарифу — це вартість технологічного газу. Вартість цього газу зараз становить 5850 гривень без ПДВ за 1 тисячу куб м. Ще 30% тарифу — заробітна плата кваліфікованих працівників підприємств газорозподільних компаній. Третя складова — технічне обслуговування, утримання диспетчерських аварійних служб, а це 20% тарифу.

За даними в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, на європейському ринку ціни на газ за рік зросли на 73%, а в Україні на 22%. Якщо порівнювати співвідношення зарплат і тарифів, то в Україні і тарифи, і зарплати приблизно в чотири рази нижчі, ніж в ЄС.

Водночас, як показують результати опитування Research & Branding Group, 75% українців заявили про те, що не зможуть оплачувати рахунки після січневого підвищення тарифів, тоді як лише кожен шостий респондент вважає, що зможе їх оплачувати після підвищення.

Цифровий паспорт і перші в світі. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна стане першою у світі державою, де цифровий паспорт юридично буде прирівняний до звичайного. «Після прийняття необхідного закону в світі сформується бренд України як „цифрової держави“ — ми станемо першою країною, яка легалізує цифрові паспорти. Це також спростить внутрішні процеси з запуску нових цифрових продуктів», — зазначив Федоров.

Штрафи для водіїв та пішоходів. Верховна Рада ухвалила законопроект, яким пропонується посилити відповідальність за окремі порушення правил дорожнього руху. Пішоходам, які переходять дорогу в недозволеному місці, замість 51 грн доведеться заплатити 255 грн.

Мінімальний штраф для водіїв за найпоширеніші порушення пропонують підвищити до 510 гривень. Водіїв без прав штрафуватимуть на 3,4 тис. грн. За керування автомобілем в нетверезому стані штраф підвищиться з 17 тис. грн до 51 тис. грн.

Для власників авто на єврономерах також готують зміни. Фінансовий комітет ВР придумав, як вирішити проблему з нерозмитненими автомобілями. Комітет напрацював два законопроекти. Згідно з документами, «єврономери», які завезли в Україну до 31 грудня 2020 року, зможуть розмитнити приблизно за 1000 євро. Сума залежатиме від трьох показників: вік автомобіля, тип двигуна і об’єм двигуна.

Укрпошта — банк № 2 в країні. Такими мріями планами поділився гендиректор компанії Ігор Смілянський. Він заявив, що створення поштового банку — одна з найважливіших складових стратегії розвитку «Укрпошти». Смілянський оцінює потенційну клієнтську базу поштового банку в 7−10 млн осіб. Одна з цільових аудиторій компанії – фермери і пенсіонери.

Зобов’язання не скасовуються. На думку голови комітету з питань податкової та митної політики Данила Гетманцева, Україна в 2021 році зможе виконати свої бюджетні зобов’язання навіть в тому випадку, якщо не отримає транш від МВФ. «Нам пройти 2021 рік без чергового траншу МВФ буде набагато тяжче, але це в жодному разі не буде катастрофою. Будуть виконані бюджетні зобов’язання, буде в країні фінансова стабільність, буде валютна стабільність», — пообіцяв Гетманцев.