newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У МОЗ розповіли, як ведуть COVID-статистику

У МОЗ розповіли, як ведуть COVID-статистику

Фото: Синьхуа

У МОЗ ведуть облік хворих і видужалих

Медики повідомляють про всі випадки коронавірусу в лабораторні центри МОЗ. Тим, хто не звертається до сімейних лікарів, дзвонить лікар-епідеміолог.

 

Всі виявлені випадки коронавірусу реєструються, а дані про них передаються в Лабораторні центри МОЗ та Центри громадського здоров’я. Про це у вівторок, 16 лютого, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу ЦГЗ.

 

“Згідно з указом МОЗ, медичний працівник, який виявив людину, що відповідає визначенню випадку COVID-19, реєструє випадок і в строк до 12 годин інформує лабораторний центр МОЗ України з адміністративно-територіальної приналежності. Лабораторні центри МОЗ є в кожному регіоні, це державні установи”, – розповіли в прес-службі.

 

Крім того, лікар, який надає медичну допомогу, повинен інформувати лабораторний центр МОЗ про результат лікування (одужання або смерті) і/або припинення самоізоляції пацієнта не пізніше ніж через три дні з дня, коли у нього буде ця інформація.

 

У разі, якщо людина самостійно звернулася в якусь із лабораторій, що здійснює тестування, здала ПЛР-тест і отримала позитивний результат – такі дані також передаються в лабораторний центр МОЗ, відзначили в ЦГЗ.

 

Там уточнили, що подальший стан такого пацієнта, якщо він сам не звернеться до сімейного лікаря, буде з’ясовувати лікар-епідеміолог з лабораторного центру МОЗ. Через 2-3 тижні він проводить розслідування: дзвонить і розпитує людину, яка отримала позитивний результат тесту, про її стан.

 

“Якщо в лабораторному центрі за результатами цього розслідування встановили, що людина одужала, її виключають зі статистики активних хворих і вносять до числа тих, хто одужав. Так визначається настання одужання, якщо людина не звертається до лікаря, а вирішила перехворіти сама, вдома”, – пояснили в прес-службі ЦГЗ.

 

При цьому, якщо людина самостійно здала швидкий тест і про нього не було відправлено термінового повідомлення сімейним лікарем, то така людина і результат її тесту не фіксується в офіційній статистиці з COVID-19, уточнили у відомстві.