newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Білорусь мають намір усунути від участі в “Євробаченні”

Білорусь мають намір усунути від участі в Євробаченні

Фото: GLOBAL LOOK PRESS

Переможниця відбіркового конкурсу Євробачення в Білорусі

Робота державної телекомпанії Білорусі йде врозріз з принципами “Євробачення”, вважають в ЄС.

 

Депутат Європарламенту від Шведської ліберальної партії Карін Карлсбро запропонувала заборонити Білорусі брати участь у міжнародному вокальному змаганні “Євробачення”. Про це в середу, 17 лютого, повідомляється на сайті парламентарія.

 

За її словами, неприпустимо, щоб Європейський мовний союз (EBU) співпрацював з державною телерадіокомпанією Білорусі, оскільки її голова Іван Ейсмонт вже знаходиться під санкціями ЄС. Вона має намір звернутися з листом до EBU і збирає підписи під ним.

 

У заяві Карлсбро пише, що вже понад 100 співробітників компанії були звільнені, деякі перебувають у в’язниці.

 

Євробачення – конкурс, покликаний об’єднати європейські країни. За словами Карлсбро, державна телекомпанія, яка утискає своїх співробітників і журналістів, а також має менеджера, внесеного до списку санкцій ЄС, не може брати участь в конкурсі.

 

Третій пакет санкцій Євросоюзу проти керівництва Білорусі був прийнятий 17 грудня. У список потрапили 29 чиновників, зокрема й глава Національної держтелерадіокомпанії Іван Ейсмонт, а також сім юросіб, серед яких Мінський завод колісних тягачів і Белтехекспорт.

 

Євросоюз не визнає результатів президентських виборів в Білорусі 9 серпня і перемогу Олександра Лукашенка. Також санкції є відповіддю на масове насильство з боку білоруських силовиків у відношенні до протестуючих і переслідуванні опозиції. Лукашенко вважає, що вибори пройшли згідно із законом, а дії силовиків не вийшли за рамки допустимого.

 

Нагадаємо, за прогнозами букмекерів, опублікованими на офіційному сайті Євробачення, фаворитами конкурсу є Литва, Ісландія і Болгарія.