newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Криклій пропонує підтримати авіагалузь на 500 млн

Криклій пропонує підтримати авіагалузь на 500 млн

Фото: photo.airlines-inform.ru

Українським авіакомпаніям хочуть виділити півмільярда підтримки

Для цього потрібно буде створити бюджетну програму фінпідтримки української авіагалузі в умовах пандемії COVID-19.

 

Міністерство інфраструктури має намір ініціювати закон, у якому буде закладено ідею підтримки авіаційної галузі на суму орієнтовно 500 мільйонів гривень із держбюджету в 2021 році, повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

За словами глави Мінінфраструктури Владислава Криклія, для цього потрібно створити нову бюджетну програму фінпідтримки української авіагалузі в умовах пандемії COVID-19.

 

“Ухвалення законопроекту, що регламентує створення відповідної бюджетної програми, дозволить: зберегти робочі місця, утримати належний рівень заробітної плати для персоналу авіакомпаній, а також скоротити витрати Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття”, – пояснив Криклій.

 

Попередньо в 2021 році планується компенсувати українським авіакомпаніям, які здійснювали евакуаційні авіарейси в 2020 році, близько 25% від загальної суми зборів аеропортів в аеропортах Бориспіль і Львів, а також близько 25% плати за аеронавігаційне обслуговування.

 

Йдеться про авіакомпанії Windrose, Азур Ейр Україна, МАУ і SkyUp – вони провели всього 170 евакуаційних рейсів. Загальна вартість таких рейсів, як відзначили в Міністерстві, становить близько 104 мільйонів гривень.

 

Планується, що серед умов надання держпідтримки буде також відсутність справ про банкрутство і не більше шести місяців прострочення за обов’язковими платежами.