newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Масштабні пожежі в Україні: ДБР відзвітувало про розслідування

Масштабні пожежі в Україні: ДБР відзвітувало про розслідування

Фото: dbr.gov.ua

Пожежа в харківському будинку для літніх людей

Резонансні пожежі в Одеській, Луганській областях і в Харкові забрали 54 людських життя.

 

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) займаються розслідуванням причин резонансних пожеж, що сталися в Україні в 2020 – 2021 роках. Пожежі призвели не тільки до матеріальних втрат, а й забрали 54 людських життя, повідомляє прес-служба ДБР.

 

Так, у ДБР нагадали про масштабні пожежі на Одещині:

 

  • в Одеському обласному центрі психічного здоров’я, де загинули вісім осіб, матеріальні збитки склали 756 589 гривень;
  • в готелі ТОКІО СТАР загинуло 9 осіб;
  • в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, де загинули 16 людей і 28 постраждали. Вогонь практично знищив п’ятиповерхову будівлю залишковою вартістю понад чотири мільйони гривень;
  • в міському дитячому оздоровчо-спортивному комплексі Вікторія, де загинули троє дітей.

 

Правоохоронці встановили, що зазначені пожежі сталися внаслідок систематичного неналежного виконання керівником ГУ ДСНС в Одеській області своїх службових обов’язків, щодо якого у вересні 2020 року до суду було направлено обвинувальний акт.

 

Трагічні пожежі в Луганській області: в липні 2020 року загинули три людини, знищені житлові будинки, господарські будівлі та інше майно.

 

“За час досудового розслідування слідчі ДБР повідомили про підозру одному керівнику і п’ятьом посадовим особам підрозділів ГУ ДСНС України в Луганській області, які підробляли акти гасіння пожеж“, – повідомили в прес-службі.

 

Також слідчими було допитано 103 потерпілих і 234 свідки, проведено 15 обшуків, призначено низку експертиз.

 

“Наразі проводиться комісійна судова пожежно-технічна експертиза, за результатами якої буде визначено причини, умови та процеси виникнення пожеж, час, шляхи і обставини, які сприяли виникненню і поширенню вогню, а також оцінені умови, засоби і способи гасіння пожеж”, – відзначили у прес-центрі.

 

Також у ДБР відзвітували про розслідування в справі про пожежу в харківському будинку для літніх Золотий час. Нагадаємо, що під час пожежі в соціальному закладі загинули 15 осіб, п’ятеро постраждалих.

 

“Досудовим розслідуванням перевіряється можливе неналежне виконання службових обов’язків працівниками ГУ ДСНС у Харківській області та Холодногірського ОП ГУНП в Харківській області. Проводяться експертні дослідження та інші слідчі (розшукові) дії”, – підкреслили в ДБР.