newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Рада зробила крок до відтермінуквання встановлення лічильників газу

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 4248−1, який передбачає продовження кінцевих термінів встановлення індивідуальних лічильників для населення до 1 січня 2023 року. Відповідне рішення підтримали 279 народних депутатів.

«1 січня 2021 року закінчився термін встановлення суб’єктами господарювання, що здійснюють розподіл природного газу, лічильників газу для населення… прийняття законопроекту пропонується з метою захисту прав споживачів по послугах поставки природного газу для приготування їжі і усунути відповідні ризики відключення газу», — заявив під час представлення законопроекту нардеп від «Слуги народу» Сергій Гривко.

За його словами, основний (4248) і альтернативний (4248−1) законопроекти подовжують терміни встановлення газових лічильників.

«Але в альтернативному доповнені певні технічні норми, які роблять законопроект трохи кращим», — додав Гривко.

Як зазначають автори законопроекту, відсутність індивідуальних приладів обліку газу та необґрунтований рівень чинних норм споживання для категорії побутових споживачів, не обладнаних приладами обліку, не є мотивуючим фактором для реальної економії ресурсів, що в свою чергу призводить до збитків всіх суб’єктів господарювання.

Згідно з пояснювальною запискою, проект закону пропонує перегляд і подовження кінцевих термінів встановлення індивідуальних лічильників для населення до 01.01.2023.

Довідка Finance.ua:

  • У січні парламентарії прийняли в цілому законопроект про зміни до Держбюджету на 2021 рік щодо компенсацій українцям у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію, але компенсувати високі тарифи будуть не всім.