newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Реп-революція. Через що протестують в Іспанії

Реп-революція. Через що протестують в Іспанії

Протести в Іспанії через арешт репера

Затримання репера призвело до багатотисячних акцій протесту в Каталонії, демонстрації закінчилися зіткненнями з поліцією.

 

Пабло Асель – іспанський репер, відомий радикальними лівими поглядами, які він висловлює в текстах своїх треків.

 

Асель регулярно виступав із критикою іспанської монархії, уряду і капіталістичної системи в цілому.

 

У результаті Асель договорився до двох років в’язниці, термін зменшили до дев’яти місяців, але репер спробував уникнути покарання, забарикадувавшись разом із прихильниками в одному з університетів Каталонії.

 

Поліція Аселя таки затримала, але тепер змушена справлятися з акціями протесту на його підтримку, які переростають у масові бійки.

 

 

Гострий язик

 

У своєму акаунті у Twitter, на який підписані 132 тисячі осіб, Асель порівнював іспанських суддів з нацистами, колишнього короля країни Хуана Карлоса називав босом мафії, а також висловлював підтримку баскському сепаратистському угрупованню ЕТА, діяльність якого в Іспанії офіційно заборонена.

 

У 2018 році Асель засудили до двох років в’язниці за звинуваченнями в підтримці тероризму і образі королівської особи – підставою для цього стали 64 його твіти й текст однієї з пісень.

 

 

 

Репер був засуджений на підставі закону, прийнятого трьома роками раніше: його основною метою було заявлено недопущення прославлення діяльності таких угруповань, як ЕТА. Однак також він ввів норми, що забороняють образливі висловлювання на адресу монархії і образу релігійних почуттів.

 

Ось приблизні переклади деяких твітів, за які він отримав тюремний термін:

 

“Поліція вбиває 15 іммігрантів, і вони святі. Люди захищають себе від їхнього насильства, і ми – “жорстокі терористи і набрід”.

 

“Тисячі людей похилого віку замерзають і залишаються без даху над головою, у той час як монархи шикують у палацах”.

 

Кліп під назвою Juan Carlos el Bobón, згаданий у вироку, Асель виклав у 2016 році – у тексті він критично описує біографію іспанського монарха, підкреслює його зв’язки з диктатурою Франциско Франко і стверджує, що король фінансував ІДІЛ, сприяючи операціям між Іспанією і Саудівською Аравією.

 

 

 

Від тюрми не втекти

 

Поки тривали суди Асель був на свободі. Йому знизили призначений тюремний термін до дев’яти місяців. На початку 2021 року вирок був затверджений Верховним судом, і 12 лютого репера зобов’язали з’явитися в поліцію для затримання і подальшої відправки до в’язниці. Однак незадовго до цього він публічно заявив, що не робитиме цього.

 

Асель і кілька десятків його прихильників забарикадувалися в будівлі університету в каталонському місті Льєйда. Вранці 16 лютого після незначних сутичок його затримали співробітники поліції.

 

Затримання репера призвело до багатотисячних акцій протесту по всій країні.

 

EPA

 

Тільки в Барселоні близько 2 000 осіб приєдналися до акцій протесту і розмахували плакатами з написом Звільніть Пабло. Демонстранти підпалили сміттєві баки і кидали в правоохоронців різні предмети.

 

EPA 

 

Демонстрації закінчилися зіткненнями з поліцією – п’ять осіб були заарештовані, 33 постраждали, у тому числі 17 поліцейських.

 

Одночасно більше 200 діячів культури, у тому числі режисер Педро Альмодовар і актор Хав’єр Бардем, підписали петицію проти вироку реперу.