newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Росія не збирається відпускати Навального на вимогу ЄСПЛ

Росія не збирається відпускати Навального на вимогу ЄСПЛ

Фото: Минюст РФ

Звільнення Навального є неможливим, заявляють у російському Мін’юсті

Вимогу Суду в РФ назвали грубим втручанням у діяльність судової влади суверенної держави.

 

 

“Отримана сьогодні з ЄСПЛ вимога про звільнення Навального є безпрецедентною з кількох причин. По-перше, це явне і грубе втручання в діяльність судової влади суверенної держави. По-друге, ця вимога є необґрунтованою і неправомірною, оскільки не містить вказівки ні на один факт, ні на одну норму права, які дозволили б суду ухвалити таке рішення”, – йдеться в коментарі Чуйченка.

 

Також наголошується, що “вимога є наперед нездійсненною, оскільки, відповідно до російського законодавства, немає правових підстав для звільнення цієї особи з-під варти”.

 

“Усвідомлюючи все це, європейські судді ухвалили явно політичне рішення, яке може тільки ускладнити відновлення конструктивних відносин з інституціями Ради Європи”, – заявив Чуйченко.

 

За його словами, “виконання цього рішення ЄСПЛ стало б нічим іншим, як проявом вибіркового підходу, що суперечить корінному принципу діяльності Європейського суду з прав людини, а саме забезпеченню верховенства закону”.

 

Нагадаємо, Навальний був заарештований 18 січня після повернення з Німеччини. 2 лютого суд замінив йому умовне покарання на 3,5 року колонії загального режиму в справі Ів Роше.