newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Україна перезапустить конкурс для обрання судді до ЄСПЛ

Україна перезапустить конкурс для обрання судді до ЄСПЛ

Фото: Getty Images

Європейський суд з прав людини

Конкурс буде проведено в найкоротші терміни і за правилами, що діють в європейських інституціях.

 

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна перезапускає конкурс для обрання судді до Європейського суду з прав людини. Про це він сказав в ході зустрічі з представниками делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи і Міністерства закордонних справ, повідомляє в середу, 17 лютого, прес-служба Офісу президента.

 

Він підкреслив, що конкурс буде проведений за правилами, що діють в європейських інституціях.

 

“У найкоротші терміни Україна в ЄСПЛ представлятиме висококваліфікований суддя з міжнародним досвідом”, – йдеться в повідомленні.

 

Зеленський також обговорив з представниками делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Міністерства закордонних справ та Офісу президента діяльність України в ПАРЄ.

 

“Для нас принципове питання – пояснити в ПАРЄ, що таке Кримська платформа, і запросити світову спільноту приєднатися до відновлення міжнародного закону і територіальної цілісності і суверенітету України”, – зазначив Зеленський.

 

Відзначається, що запрошення в Кримську платформу вітало чимало стратегічних і міжнародних друзів України, зокрема країни Балтії, Туреччина, Азербайджан, Данія, Швеція, Німеччина та багато інших.

 

Також в ході зустрічі глава постійної делегації Верховної Ради в парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева розповіла, що остання поїздка української делегації була дуже результативною. Основним досягненням вона назвала оскарження повноважень делегації РФ в ПАРЄ наданими фактами порушень, які відбуваються не тільки в Україні, але і в інших державах.

 

Крім того, Мезенцева підкреслила, що генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Марія Пейчіновіч-Бурич збирається відвідати Україну.

 

За словами Мезенцевої, Україна в ПАРЄ перестає бути країною “одного питання” і проявляє ініціативу діалогу з багатьох питань міжнародного порядку денного. Зокрема, країна бере активну участь в просуванні “екологічної демократії”.