newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Банки наростили кредитування бізнесу та населення

Наприкінці 2020 року корпоративне та іпотечне кредитування зросло, а відсоткові ставки залишаються історично найнижчими.

Про це йдеться в новому Огляді банківського сектору, оприлюдненому Національним банком.

Дані Нацбанку:

  • протягом IV кварталу банки продовжили нарощувати гривневий кредитний портфель бізнесу та населенню — статистика свідчить, що відновлення в багатьох сегментах є стійким;
  • відновлення економічної активності та подальше зниження кредитних ставок у жовтні-грудні сприяли активізації попиту на кредити з боку бізнесу й населення.
  • найвищі темпи зберігаються в сегменті іпотечного кредитування, де обсяги видачі нових кредитів порівняно з кризовим першим півріччям зросли більш як удвічі. Середньомісячні обсяги нових кредитів на купівлю житла більше ніж подвоїлися порівняно як з І півріччям 2020 року, так і з 2019 роком загалом, а темпи його зростання перевищили темпи зростання споживчого кредитування.


Графік: НБУ

Наслідки збільшення попиту на кредити:

  • відновлення попиту на банківські послуги сприяло зростанню операційних доходів сектору;
  • відрахування банків до резервів за кредитами зросли впродовж 2020 року майже вдвічі, проте залишилися помірними відносно кредитного портфеля;
  • така тенденція, ймовірно, триватиме протягом 2021 року, що поступово звужуватиме процентну маржу банків.

Читайте також: Де стежити за своєю кредитною історією: безкоштовний сервіс

У фокусі уваги залишаються питання належної оцінки банками кредитних ризиків та підвищення операційної ефективності в умовах поступового скорочення процентної маржі.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк затвердив оновлені правила розрахунку небанківськими установами ключових показників вартості споживчого кредиту.

До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.