newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Венедиктова заявила про закінчення термінів досудового розслідування у справі «Роттердам+»

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова повідомила, що терміни досудового розслідування у справі «Роттердам+» закінчилися.

Про це вона заявила під час виступу у Верховній Раді 18 лютого.

У такій ситуації прокурор, який веде справу, повинен закрити справу згідно з чинним законодавством.

Щодо спроб НАБУ змінити прокурора у цій справі, Венедиктова зазначила, що Вищий антикорупційний суд двічі відповів на клопотання про зміну прокурора.

«ВАКС вже двічі відповів на питання, чи можна змінювати групу прокурорів чи ні. І ВАКС в цьому визначився», — додала Венедиктова.

За результатами судових слухань ВАКС двічі – в жовтні 2020 і січні 2021 року — підтримав законність дій прокурора САП Віталія Пономаренка, підтвердивши правомірність його повноважень, в тому числі в питанні закриття справи «Роттердам+».

Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже двічі закривала справу «Роттердам+» через відсутність достатніх доказів їх провини і вичерпання можливостей для їх отримання.

Спочатку 27 серпня 2020 р., після чого це рішення 27 вересня підтвердив Вищий антикорупційний суд і 29 вересня Офіс генерального прокурора.

Повторно справу було закрито 21 січня 2021 року через відсутність складу злочину. Після цього, 25 січня, ВАКС підтвердив законність дій прокурора, який прийняв таке рішення.