newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Визначено коло причетних до перших вбивств на Майдані – ДБР

Визначено коло причетних до перших вбивств на Майдані - ДБР

Фото: АР (архивное фото)

Співробітники Беркута ведуть стрілянину по демонстрантах

Встановлено ​​точну кількість патронів, з яких могли вбити активістів, а також конкретну зброю, з якої могли бути здійснені постріли.

 

Правоохоронці встановили коло осіб, які можуть бути причетні до вбивства учасників Революції гідності Сергія Нігояна, Михайла Жизневського і Романа Сеника. Про це сказав заступник начальника управління Державного бюро розслідувань у справах Майдану Артем Яблонський, повідомляє Укрінформ у четвер, 18 лютого.

 

“Ми визначили для себе коло осіб, які можуть бути причетні до цих вбивств. Раніше це коло був невідоме, як і невідомою була відстань здійснення пострілів, тому були певні спекуляції в ЗМІ, що нібито “активісти вбили своїх же побратимів”. Ми цю інформацію слідчим шляхом виключили і звузили коло осіб, які можуть бути причетні до цього. А фактично хтось і причетний”, – сказав Яблонський.

 

Він уточнив, що поки що про оголошення підозр говорити рано, оскільки для цього не вистачає доказів. При цьому слідчі не сумніваються, що ці вбивства скоїли правоохоронці, тому зараз активно відпрацьовують відповідні підрозділи, які “отримували кулі, знайдені в тілах убитих”.

 

“Ми встановили навіть точну кількість патронів, з яких могли вбити, конкретну зброю, з якої могли бути здійснені (постріли. – Ред.), і над цим працюємо. На жаль, відеоматеріал не дозволяє встановити цих убивць. Слідів на зброї і на кулях також немає, тому що кулі, які використовувалися, були для зупинки транспортних засобів і не залишають індивідуальних слідів від конкретної зброї. Тому прив’язати її до конкретної особи дуже складно. Але в цьому в нас є певні напрацювання. Ми рухаємося до осіб, яких ми перевіряємо на причетність до цих злочинів”, – додав чиновник.

 

Нагадаємо, Михайло Жизневський, Сергій Нігоян і Роман Сеник загинули в січні 2014 року під час акцій протесту в центрі Києва.