newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

ВООЗ оцінила ризики епідемії Ебола в Африці

На цей момент відомо про п’ять летальних випадків захворювання лихоманкою Ебола у Гвінеї.

 

Всесвітня організація охорони здоров’я розцінює як дуже високий ризик поширення лихоманки Ебола у Гвінеї, у регіоні – високий. Про це йдеться в повідомленні ВООЗ в четвер, 18 лютого.

 

 

 

Відзначається, що на цей момент у Гвінеї від лихоманки померло п’ятеро людей.

 

“ВООЗ розцінює ризик поширення [Ебола] у країні як дуже високий, враховуючи невідомі масштаби, тривалість і походження спалаху, потенційно велику кількість контактів, потенційне поширення на інші частини Гвінеї і сусідні країни, обмежені на цей момент можливості для реагування на місці і невідомий штам вірусу”, – йдеться в повідомленні.

 

Також є високий ризик поширення вірусу в сусідні країни – Ліберію та Сьєрра-Леоне.

 

“Не дивлячись на певні обмеження на переміщення через кордон внаслідок нинішньої пандемії COVID-19, значною мірою транскордонний рух триває і становить ризик поширення БВВЕ”, – відзначили у ВООЗ.

 

У зв’язку з цим Організація закликає сусідів Гвінеї підготуватися до можливої ​​епідемії. При цьому ВООЗ виступила проти введення обмежень на поїздки у Гвінею і торгівлю з нею.

 

 

У 2013-2016 роках Гвінея стала одним з епіцентрів спалаху вірусу Ебола в Західній Африці. Тоді в цій частині Африки померло 11,3 тисячі осіб, захворіло понад 28 тисяч. Гірше, ніж у Гвінеї, ситуація була тільки в сусідніх Сьєрра-Леоне і Ліберії. Влада останньої вже оголосила про закриття кордонів із Гвінеєю.