newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Зеленський вказав Разумкову на колізію в законі

Зеленський вказав Разумкову на колізію в законі

Фото: president.gov.ua

Зеленський звернувся до Разумкова через юридичну колізію

Глава держави вимагає, щоб документ розглянули позачергово. Глава Мін’юсту запропонував накласти технічне вето.

 

Президент Володимир Зеленський просить Верховну Раду невідкладно виправити юридичну колізію, виявлену в законі у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю. Він звернувся до голови ВР Дмитра Разумкова.

 

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

 

Йдеться про законопроект “Про внесення змін до деяких законів України про перейменування Фонду соціального захисту інвалідів та приведення термінології у відповідність до законодавства у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю”. Президент наполягає, щоб документ розглянули позачергово.

 

“Проголосований документ містить юридичну колізію, яка полягає в тому, що одне з його положень (про набуття чинності з 1 січня 2021 року) не відповідає Конституції України, оскільки передбачає, що закон набирає чинності до його офіційної публікації”, – зазначено в повідомленні.

 

Міністерство юстиції запропонувало накласти на закон технічне вето.

 

“Я вкрай стурбований тим, що закон вимагає технічного вето, інакше він може бути скасований через те, що суперечить конституційним нормам. Ми цього не допустимо – люди з інвалідністю обов’язково матимуть захист, закріплений законом України”, – зазначив Зеленський.

 

Він заявив, що закон буде повернутий до парламенту для термінового доопрацювання.