newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

На акціях протесту в Іспанії затримали майже 50 осіб

На акціях протесту в Іспанії затримали майже 50 осіб

Фото: PIERRE-PHILIPPE MARCOU

На акціях протесту в Іспанії затримали кілька десятків людей

Вуличні заворушення в Іспанії почалися після того, як поліція затримала репера Пабло Аселя.

 

Майже 50 осіб було затримано в Іспанії на акціях протесту проти арешту репера Пабло Аселя, засудженого за прославляння тероризму і образу корони. Про це в середу, 17 лютого, повідомила газета El Periodico.

 

Затримання проходили в Мадриді, Барселоні та в усій Каталонії.

 

Зокрема, в Каталонії, де заворушення сталися в низці міст, в тому числі в Барселоні, затримано 29 осіб. У Мадриді затримано 14 осіб, постраждали як мінімум п’ять поліцейських. В іспанській столиці також є постраждалі серед протестувальників. У Каталонії – Барселоні і Леріді – постраждали вісім осіб. У них в основному поранення легкі, одна людина отримала травми середнього ступеня важкості, двоє людей доставлені в лікарні.

 

Поліція жорстко припиняла спроби порушення громадського порядку і застосовувала проти протестувальників гумові кулі, кийки і сльозогінний газ. У відповідь протестувальники закидали правоохоронців камінням.

 

Крім того, як повідомляють ЗМІ, на акції протесту спалахнула пожежа.

 

Вуличні заворушення почалися після того, як поліція затримала Пабло Аселя, репера, якого визнали винним у виправданні тероризму і образі королівської сім’ї.

 

Причому поліції довелося брати штурмом будівлю університету Леріди в Каталонії, щоб затримати музиканта.

 

У 2015 році Аселя засудили до двох років ув’язнення умовно за прославляння ліворадикального тероризму, однак в 2018 році йому винесли новий вирок. Суд порахував, що в 64 його постах в Twitter і одній композиції на YouTube допущені висловлювання, що прославляють тероризм і містять наклеп на адресу монархії і державних інститутів.

 

Репера засудили дев’яти місяців ув’язнення, проте судові розгляди затягнулися на декілька років. Він повинен був добровільно прибути до в’язниці минулої п’ятниці, 12 лютого, проте відмовився це зробити і в понеділок забарикадувався в Університеті Леріди разом з майже 50 прихильниками.

 

 

 

Нагадаємо, в іспанському місті Барселоні, у вівторок увечері, 16 лютого, спалахнули масові протести з вимогою звільнити репера Пабло Аселя.