newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Петрашко пояснив, які види продукції охопить «промисловий безвіз»

Наразі комплексний процес укладання «промислового безвізу» відбувається у трьох секторах промислової продукції, однак після визнання від ЄС ця практика пошириться на всі види промислової продукції.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко в ефірі телеканалу «Прямий», повідомляє пресслужба міністерства на сторінці у Facebook.

«Наразі комплексний процес укладання „Промислового безвізу“ відбувається за трьома секторами промислової продукції, а саме — низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання та машини. Але одразу після успішного визнання від ЄС щодо перших трьох секторів, успішна практика буде розповсюджена на всі інші види промисловості», — каже Петрашко.

Читайте також: У Мінфіні пояснили, що дасть Україні «промисловий безвіз»

За його словами, до переговорів залученні до 10 органів центральної виконавчої влади, які координуються Мінекономіки. Це органи метрології, акредитації, Держспоживслужба з ринковим наглядом, Міндовкілля щодо екологічних питань та Міненергетики.

«Вже проведено 15 попередніх оціночних комісій. Наше завдання — щоб оціночна місія поїхала з розумінням, що в нас система правильно врегульована, що є обладнання та можливість оцінки, що наші органи відповідають системі оцінки ЄС», — прокоментував міністр.

Продукція, яка вироблена в Україні, якщо вона потрапляє на ринок ЄС, потребує повторної сертифікації, але з «промисловим безвізом» все відбуватиметься набагато простіше.

Українські виробники та експортери зможуть маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (СЕ) та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації.

«„Промисловий безвіз“ — це надзвичайно амбітна ціль. Це процес, який міг розпочатися ще 15 років тому. Але нарешті він має дійсно потужні результати і прогнозовані перспективи», — підсумував він.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫