newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Розроблено пластир, що вміє моніторити низку процесів організму одночасно

Розроблено пластир, що вміє моніторити низку процесів організму одночасно

Фото: New Atlas

Винахід може допомогти пацієнтам з гіпертонією або діабетом чи навіть в палатах інтенсивної терапії

Прогрес в гнучкій електроніці відкриває приголомшливі можливості створення медичних приладів, які можна носити на шкірі для відстеження рівня цукру або антибіотиків, вважають вчені.

 

Вчені Каліфорнійського університету створили новий пристрій розміром з велику поштову марку, що розпізнає хімічні, фізичні та електрофізіологічні сигнали тіла одночасно. Про це розповідає New Atlas.

 

“Цей пристрій – тонкий шар еластичних полімерів, які кріпляться до шкіри. Усередині захований датчик кров’яного тиску, хімічний сенсор, що вимірює рівень молочної кислоти, кофеїну та алкоголю в поті, датчик рівня цукру в тканинних рідинах. Пристрій підключений до зовнішнього джерела живлення “- йдеться в описі новації.

 

Відповідно до опису пристрою, датчик тиску посилає ультразвукові сигнали через тканини тіла, які відбиваються від артерій і створюють відлуння, яке сенсори розпізнають і перетворюють в показання приладу. Хімічний датчик впорскує в шкіру препарати, які проникають в піт, а потім вимірює рівень цих речовин. Датчик глюкози випромінює слабкий електричний струм для стимуляції тканинних рідин з тією ж метою. Всі ці датчики потрібно було акуратно розташувати всередині полімерного пластиру, щоб уникнути перешкод.

 

“Винахід може допомогти пацієнтам з гіпертонією або діабетом чи навіть в палатах інтенсивної терапії, де постійно потрібно моніторити життєві показники хворих”, – розповідають вчені.

 

Також повідомляється, що фахівці приступили до роботи над новою версією пристрою з ще більшою кількістю датчиків, і сподіваються одного разу зробити його бездротовим.