newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Роки в ув’язненні. Дочка еміра Дубая, яка зникла

Дочка дубайського правителя після спроби втечі в 2018 році записала відеозвернення, в якому розповідає про злодіяння батька.

 

Правитель Дубая Мохаммед ібн Рашид Аль Мактум три роки тому посадив під варту і з тих пір тримає під замком свою дочку Шейху Латіфу – після її чергової спроби втечі. Про це вона сама розповіла у відеозаписі, що потрапив у ЗМІ. Тепер її долею перейнялися в ООН. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Мій батько – чисте зло

 

Емір Дубая, прем’єр-міністр і віце-президент ОАЕ Мохаммед ібн Рашид Аль Мактум посадив під варту свою дочку Латіфу після спроби втекти з країни в 2018 році і з тих пір тримає її в ув’язненні.

 

Про це вона сама розповіла у знятому потайки відео для документального фільму британської телекопораціі BBC.

 

У ролику 35-річна жінка розповідає, що її тримають на віллі, перетвореній у тюрму – бранка, яку охороняють 30 поліцейських, не може навіть відкрити жодне з вікон. Вона постійно перебуває на самоті і, за її словами, не має доступу до медичної допомоги.

 

 

“Я – заручниця на цій віллі. Її перетворили на в’язницю: всі вікна наглухо закриті, я не можу відкрити жодного. Я як у карцері – без суду, без слідства”, – заявила Латіфа.

 

 

Кадри, які опинилися в розпорядженні BBC, Латіфа знімала протягом декількох місяців на телефон, який їй таємно вдалося отримати, приблизно, через рік після її затримання і повернення в Дубай. Вона записала їх у ванній кімнаті, оскільки там були єдині двері, які вона могла замкнути зсередини.

 

Потім зв’язок з принцесою перервався – і її друзі закликають ООН втрутитися. Влада Дубая та ОАЕ раніше заявили, що Латіфа в безпеці і перебуває під опікою сім’ї. Востаннє її бачили на публіці в 2018 році – на яхті біля берегів Індії. Після цього стався спільний рейд спецслужб Індії і ОАЕ, з допомогою якого силовики повернули принцесу в Дубай.

 

Перед цим принцеса встигла записати сорокахвилинний відеоролик, де розповіла про своє життя, а також про те, що це вже її друга спроба втечі. Перша відбулася в 2002 році, коли Латіфа була ще підлітком.

 

 

Вона звинуватила свого батька в тому, що він піклується тільки про свою репутацію, заради якої “готовий вбити”. Вона також розповіла про свою старшу сестру Шамсі, яка перша за неї намагалася втекти, але її схопили в Лондоні, повернули на батьківщину і тримають під замком під наглядом психіатра.

 

“Мій батько – чисте зло. Він грає на публіку, корчить з себе поборника прав людини. Тим часом на його руках кров і поламані долі”, – говорила принцеса.

 

Втікати в 2018 році Латіфі допоміг французький морський інженер Ерве Жубером і подруга арабської принцеси Тійна Яухіяйнен з Фінляндії, яка давала в емірській сім’ї уроки капоейри, також зіграла важливу роль у втечі.

 

Дівчата доїхали на машині до султанату Оман і пересіли на гідроцикл, на якому попрямували в сторону Гоа. У міжнародних водах втікачок на яхті чекав Ерве Жубер.

 

Через кілька днів їх яхту засікли з повітря. Їх затримала берегова охорона Індії за декілька кілометрів від звичайного пункту. Француза і подругу відпустили через тиждень.

 

Після цього, в грудні 2018 року, Латіфу відвідувала комісар ООН з прав людини, колишній президент Ірландії Мері Робінсон.

 

Латіфа і Робінсон / МЗС ОАЕ

 

Робінсон прийшла до висновку, що принцесі ніщо не загрожує, але потім пояснила, що родичі Латіфи переконали її в тому, що та страждає від біполярного розладу і небезпечна сама для себе.

 

Зараз Робінсон заявляє, що родина принцеси її “обдурила” і приєднується до закликів встановити, де зараз перебуває Латіфа і який стан її здоров’я.

 

“Я, як і раніше, дуже переживаю за Латіфу. Ситуація змінилася. Я думаю, що все це слід розслідувати”, – сказала вона.

 

Після появи нового відеозвернення 35-річної принцеси Управління Верховного комісара ООН з прав людини заявило, що скоро направить запит в ОАЕ щодо її життя і здоров’я.

 

Висловилися і багато світових політиків. Наприклад, прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що його уряд дуже стурбований тим, що відбувається, але поки “почекає і подивиться, як ООН буде просуватися з власним розслідуванням”.

 

Нагадаємо, що в 2019 році від шейха втекла його середня дружина, принцеса Хайя, прихопивши одинадцятирічну доньку і семирічного сина, а також близько 39 мільйонів доларів, як писали британські таблоїди, на забезпечення “нового життя”. Зараз вона проживає в Англії.