newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Ситуація знову критична. Коронавірус в Україні

У Чернівецькій області нові рекорди з госпіталізації коронавірусних хворих, в Івано-Франківській – розгорнутий перший у країні мобільний госпіталь.

 

В Україні новий сплеск захворювань на коронавірус. За добу 17 лютого в Україні діагностували 6 237 нових випадків коронавірусної хвороби, госпіталізували 2 222 хворих, померли 163 пацієнти, одужали 5 225 осіб.

 

Критична ситуація склалася в Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

 

Медики прогнозують нову хвилю коронавірусу у країні, а вакцинація все ніяк не почнеться.

 

Корреспондент.net розбирався в коронавірусній ситуації в країні.

 

Лідери антирейтингу

 

Щодня в Чернівецькій області госпіталізують по 100 осіб, хворих на COVID-19 – така ситуація в області склалася вперше за рік, поки триває епідемія.

 

“У нас в області склалася дуже загрозлива ситуація. Ви бачите, що щодня кількість осіб – людей, яким діагностують коронавірусну хворобу – воно у нас вже чотири сотні. Такого ще не було за весь рік протидії коронавірусу в нашій області, щоб щодня більше 100 людей змушені були бути госпіталізовані”, – заявив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

 

За словами Осачука, такого навантаження на медсистему ще ніколи не було. Якщо раніше в області було зайнято більше 50% від 900 ліжок, призначених для хворих на коронавірус, то тепер зайнято 50% від 1700 ліжок, призначених для хворих на COVID-19.

 

 

Міські лікарні Чернівців вже переповнені, тепер хворих планують приймати в центральних районних лікарнях.

 

Не краща ситуація і в сусідній Івано-Франківській області. Регіон – лідер за добовим приростом хворих на коронавірус. Завантаженість ліжок у деяких лікарнях області досягає 100%. Щодня туди доставляють 80-120 пацієнтів. Зокрема, Яремчанська, Солотвинська і Косівська лікарні працюють “на межі власних можливостей”.

 

 

В Івано-Франківській області навіть вперше у всій країні вирішили розгорнути мобільний госпіталь для хворих на COVID-19.

 

Також в області вирішили заборонити масові, розважальні, релігійні заходи, роботу закладів громадського харчування.

 

Згадали про Буковель

 

Нарешті обмеження вирішили поширити і на гірськолижний курорт Буковель. З 22 по 28 лютого на території курорту закриють заклади громадського харчування.

 

За дотриманням карантинного режиму в Буковелі обіцяють стежити додаткові групи фахівців, які щодня перевірятимуть заклади громадського харчування на території гірськолижного курорту.

 

У Держпродспоживслужбі додали – якщо люди проживають у готелі і сніданок входить у вартість проживання, це не буде вважатися порушенням. Обід і вечеря повинні доставляти в готельний номер або продавати на винос.

 

Новий карантин

 

Згідно з постановою Кабміну, в Україні знову вводяться кольорові карантинні зони, причому з 24 лютого вся Україна опиниться в жовтій зоні. При цьому в Івано-Франківській області діятимуть обмеження червоного рівня.

 

Обмеження в жовтій зоні встановлені наступні:

 

– в громадських будівлях і спорудах заборонено перебувати без одягнутих захисних масок;

 

– на вулиці заборонено перебувати без документів, що засвідчують особу;

 

– заборонено самостійно залишати місця ізоляції або обсервації;

 

– іноземцям або особам без громадянства заборонено перетинати кордон без страхового поліса;

 

– культурні, спортивні, розважальні, соціальні, релігійні та інші заходи, в тому числі з розміщенням стоячи, можна проводити за умови заповнення приміщення не більше, ніж на 50% або наявності чотирьох квадратних метрів площі на кожну людину на відкритому повітрі;

 

– глядачі на професійні спортивні матчі допускаються тільки в такій кількості, щоб приміщення або трибуни стадіону були заповнені не більше, ніж на 50% (глядачів дозволили допускати на спортивні матчі з 18 лютого).

 

– в кінотеатрах та інших закладах культури розміщення повинно бути в шаховому порядку з заповненістю залу не більше, ніж на 50%;

 

– число пасажирів у транспорті обмежується числом місць для сидіння;

 

– дискотеки, святкові заходи в ресторанах і кафе та робота нічних клубів заборонені;

 

– закладам громадського харчування заборонено працювати з 24:00 до 7:00;

 

– в ресторанах і кафе дозволено розміщати не більше, ніж по чотири людини за одним столом, відстань між столами повинна бути не менше, ніж два метри;

 

– установи освіти заборонено відвідувати, якщо більше 50% персоналу або учнів перебувають на самоізоляції;

 

– заборонені масові заходи з глядачами в школах та університетах;

 

– заборонені планові госпіталізації, крім надання допомоги вагітним, онкохворим, паліативної допомоги в стаціонарних умовах і закладах національного рівня і проведення інших невідкладних і термінових госпіталізацій;

 

– у спортивних і фітнес-клубах число відвідувачів обмежене з розрахунку, що на кожну людину має припадати 10 квадратних метрів;

 

У червоній зоні:

 

– заклади громадського харчування зможуть працювати тільки на винос або в режимі адресної доставки;

 

– робота ТРЦ, кінотеатрів, театрів та інших розважальних закладів буде заборонена;

 

– відвідування освітніх установ, крім дитячих садів і 1-4 класів шкіл буде заборонено;

 

– непродовольчі ринки, магазини, спортзали, басейни, фітнес-центри будуть закриті;

 

– спортивні матчі можна буде проводити тільки без глядачів.

 

 

А що з вакцинами?

 

МОЗ обіцяло почати вакцинацію в Україні 15 лютого, але цього не сталося.

 

Тепер в уряді скаржаться на бюрократичну тяганину виробників вакцин.

 

“У нас укладено досить контрактів з виробниками, щоб всі бажаючі могли вакцинуватися, і сплачені відповідні кошти. На жаль, сьогодні спостерігається дефіцит вакцин, і країни Європейського Союзу його також відчули”, – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 

Він додав, що влада зі свого боку зробила всі необхідні кроки для забезпечення українців ефективною вакциною. Але “проблема у всіх однакова – це зміщення термінів поставок вакцин”.

 

 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов говорить, що 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca до кінця тижня буде вже в Україні.

 

“До кінця тижня вони (вакцини) повинні бути вже в Україні. Там питання логістики, відвантаження вже безпосередньо з Індії, фрахт літака та інші”, – заявив Степанов.

 

Міністр каже, що саме через бюрократичні процедури в ініціативі COVAX, згідно з якою Україна повинна отримати 117 тисяч доз вакцини Pfizer, перші щеплення не було зроблено 15 лютого. Степанов очікує, що вакцина Pfizer буде в Україні до кінця лютого.

 

Що буде далі

 

Лікар-інфекціоніст Віктор Петров вважає, що на Україну чекає ще не одна хвиля епідемії коронавірусу. Новий сплеск розпочнеться вже навесні і вдарить, у першу чергу, по молоді.

 

 

«Швидше за все, в березні, до початку весни, у нас знову буде зростання числа інфікованих. Це буде пов’язано з тією хвилею, яка більше захопить молодих людей. Від мутацій залежатиме, наскільки важко хворітимуть люди. Ті країни, які щеплюються, мають величезну перевагу, оскільки вони захищають свої групи ризику», – зазначив медик.

 

Він пояснив, що нова хвиля вдарить по молоді, тому що «більш активними людьми як у професійному плані, так і в плані комунікацій, контактів є молодь».

 

«Ми будемо бачити, як світ потихеньку повертається до звичного життя. Але Україна відстає в вакцинації, відстає в засобах профілактики коронавірусної інфекції, у нас, швидше за все, буде кілька хвиль. Це пов’язано з колективним імунітетом, який буде формуватися поступово. Тобто, у нас буде кілька хвиль захворюваності, і в кінці 2021 – на початку 2022 року, швидше за все, зможемо говорити про закінчення активної фази коронавірусної кризи. Але за однієї умови – якщо не виникне такої мутації, до якої ми не готові або яку не передбачимо», – додав інфекціоніст.