newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Скільки коштує орендувати житло в Києві: ціни по районах

Ринок оренди столиці в першому місяці 2021 року був стабільним. Медіанна ціна оренди квартири склала 11 доларів за 1 кв.м.

Про це свідчить аналітика на порталі СтройОбзор.

Середня вартість оренди за кількістю кімнат:

  • ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир в січні склала $ 10;
  • за даними аналітиків, така ж медіанна вартість і двокімнатних — $ 10 за кв. м;
  • квадрат у трикімнатній квартирі в січні в середньому коштував $ 13.

Найдорожчі і найдешевші райони для оренди:

  • традиційно, як у продажу, так і в оренді, найдорожчим районом Києва є Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить $ 1345 за об’єкт, або $ 8 за кв. м;
  • на другому місці Шевченківський р-н: орендодавці в цьому районі просять $ 611 за квартиру ($ 11 кв. м);
  • На третьому місці Голосіївський район — $ 491 об’єкт ($ 9 / кв. м);
  • Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – $ 279 за квартиру, або $ 6 за кв.м.

Найдорожчим районом для оренди ліквідних однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди однокімнатної квартири становить $ 663. У Солом’янському, Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від $ 370 до $ 450. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Ціна в цьому районі становить $ 253 на місяць.

Доступні квартири. У січні обсяг ринку оренди квартир розподілився таким чином. 48% від загальної кількості пропозицій було зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах — 34%, трикімнатних — 14%. 4% оголошень — багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Яке житло шукали орендарі? 44% запитів від бажаючих зняти квартиру в оренду припадає на однокімнатні квартири. 30% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 21% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 5% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

До речі, щоб не чекати роками і не збирати так довго потрібну суму на власний будинок або квартиру, можна скористатися іпотекою. Якщо ви зібралися зупинитися саме на цьому рішенні, Finance.ua вже запустив безкоштовний каталог іпотечних кредитів.