newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Створена найточніша плоска карта Землі

Створена найточніша плоска карта Землі

Фото: phys.org

Найточніша карта світу

На двосторонній карті, схожій на грамплатівку, зведені до мінімуму всі можливі спотворення.

Американські астрофізики Дж. Річард Готт, Девід Голдберг і Роберт Вандербей створили найточнішу плоску карту світу, зробивши її схожою на платівку для грамофона – круглою і двосторонньою. Про це повідомив сайт науково-технічних новин Phys.org.

Зазначається, що у сучасних карт є одна спільна проблема – через те, що кулясту планету намагаються відтворити на площині, території ближче до полюсів істотно розтягуються, що спотворює сприйняття світу.

Так, всім відома карта світу, створена в XVI столітті фламандським географом Герардом Меркатором, що чітко передає локальні форми, проте спотворює ділянки біля Північного і Південного полюсів, тому їх зазвичай обрізають. Проте, саме вона лягла в основу Google Maps.

Існує також потрійна проекція Вінкеля, створена німецьким картографом Освальдом Вінкелем в 1921 році. На ній виправлені три спотворення – площі, напрямки та відстані. Саме її використовує Національне географічне товариство, незважаючи на істотне спотворення Тихого океану та ілюзію великої відстані між Азією і Гаваями.

Нова карта американських вчених через незвичайний форм-фактор має менше помилок відстані, ніж будь-яка одностороння плоска карта. Вона орієнтована на Північну і Південну півкулі, а екватор проходить по краю.

Автори роботи стверджують, що їм вдалося вийти за рамки двох вимірів, не втрачаючи при цьому зручності зберігання і виготовлення звичайної плоскої карти.

Фахівці пропонують друкувати дві півкулі, а потім вирізати і склеювати їх. На основі їхнього методу можна створювати політичні, кліматичні, демографічні та інші карти. Крім того, ця ідея може бути використана для картографування інших планет.

“Наша карта схожа на земну кулю більше від інших плоских карт. Щоб побачити всю земну кулю, потрібно її прокрутити – щоб побачити всю нашу нову карту, вам потрібно її перевернути”, – наголосив професор Готт.

Раніше астрофізики створили найбільшу в світі 3D-карту Всесвіту.

Звідки чекати нову пандемію: з’явилася карта небезпечних зон


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet