newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Британії з’явиться перший будинок, що функціонує на водневому паливі

У Британії з явиться перший будинок, що функціонує на водневому паливі

У Великобританії планують будівництво міста, опалювального повністю воднем

У цьому році уряд Британії збирається опублікувати “Водневу стратегію”, в якій будуть описані етапи створення в країні водневої економіки.

Перший прототип сільського будинку на дві сім’ї, в якому кухонні плити, духовки і бойлери працюють виключно на водневому паливі, відкриється на північному сході Англії вже в квітні. Про це в середу, 17 лютого, розповідає повідомляє CNBC.

Повідомляється, що даний проект отримав фінансування в розмірі 250 000 фунтів від урядової програми Hy4Heat. До того ж, по такій же сумі виділили компанії Northern Gas Networks і Cadent.

Будинок розташований в містечку Лоу-Торнлі, на північному сході Англії. Він не призначений для постійного проживання, але стане важливим етапом у переході Великобританії на водневу економіку, зазначає видання.

“Особняк буде зразком сільського будинку, на прикладі якого влада стане показувати, як можна з часом замінити природний газ і викопне паливо в сільських регіонах країни. А поки його стануть відвідувати всі охочі подивитися, як працюють нагрівальні прилади на водні”, – йдеться в статті.

Проект Hy4Heat проводиться в рамках урядової програми з будівництва міста, опалювального повністю воднем, який повинен бути завершений наприкінці цього десятиліття.

“На відміну від природного газу, який відповідальний за більш ніж 30% вуглецевої емісії Великобританії, водень не виробляє викидів вуглекислого газу в місцях використання, а його єдиний побічний продукт – вода”, – заявив представник уряду.

Спочатку водень для будинку в Лоу-Торнлі будуть поставляти в балонах, але в разі широкомасштабного переходу на цей вид палива система його доставки в оселі буде видозмінюватися в сторону магістральних каналів поставки.

Водень виробляється в процесі електролізу, при розщепленні води на складові елементи. Якщо ця електрика йде з поновлюваних джерел, такий водень називають чистим.

Раніше британський прем’єр-міністр Борис Джонсон представив свій план “зеленої промислової революції”. Інноваційні пропозиції спрямовані на досягнення до 2050 року амбітної мети – нульових викидів парникових газів.

Як повідомлялося раніше, Україна повинна виплатити до $20 млрд за “зелену” електроенергію.

Додамо, що в Україні інвестували в “зелену” енергетику 1,2 млрд євро.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet