newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Фонд гарантування достроково погасив частину боргу перед Мінфіном на суму 2 млрд грн

17 лютого 2021 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб здійснив дострокове погашення своїх боргових зобов’язань перед Міністерством фінансів України на суму 2 млрд грн.

Про це повідомляється на сайті Фонду.

Із них 1,2 млрд грн — заборгованість за векселем та 0,8 млрд грн — нараховані відсотки. Ці кошти будуть спрямовані до Фонду розвитку підприємництва, який цього року, крім реалізації державної програми спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування «Доступні кредити 5−7-9».

Читайте також: У листопаді вкладникам банків-банкрутів відшкодували 26,7 мільйона

«На початку 2020 року ми достроково перерахували Міністерству фінансів 2 млрд грн, які були спрямовані на забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва та реалізацію державної програми „Доступні кредити 5−7-9“. Цього року перераховані нами кошти також мають піти на функціонування Фонду розвитку підприємництва», — сказала Світлана Рекрут, директор-розпорядник ФГВФО.

Нагадаємо, протягом 2014−2016 років для забезпечення виплат гарантованого відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків Фонд залучив у Міністерства фінансів та Національного банку кредитні кошти на загальну суму майже 80 млрд грн. Вартість запозичень складала від 9,99 до 14%.

На сьогодні Фонд повністю розрахувався із НБУ, виплативши 25,6 млрд грн із яких 5,5 млрд грн — нараховані відсотки. А також перерахував Міністерству фінансів 19,6 млрд грн, з яких майже 7 млрд грн — нараховані відсотки. Завдяки цьому достроковому погашенню також зменшилась база нарахування процентів за позиками, і нині залишок боргових зобов’язань Фонду складає 46,94 млрд грн, за якими Фонд до кінця 2031 року має сплатити 64,16 млрд грн відсотків.