newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Байден заявив про необхідність захищати Україну

Байден заявив про необхідність захищати Україну

Джо Байден виступив на Мюнхенській конференції

Для Європи і США важливо підтримувати територіальну цілісність України перед російською загрозою, заявив американський лідер.

 

Президент США Джо Байден заявив, що для Європи і США важливо підтримувати територіальну цілісність України. Про це він сказав у п’ятницю, 19 лютого, у своїй промові на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє Європейська правда.

 

Байден зазначив, що Кремль намагається атакувати західні демократії і використовує корупцію як зброю, щоб підривати їхні інституції.

 

“Путін хоче послабити європейський проект і союз НАТО, він хоче підірвати трансатлантичну єдність. Тому що Кремлю значно простіше атакувати і залякувати окрему країну, ніж вести переговори із сильним і об’єднаним трансатлантичним співтовариством. Тому відстоювання суверенітету і територіальної цілісності України має залишатися життєво важливим питанням для Європи і США”, – заявив Байден.

 

Він зазначив також, що критичним питанням для колективної безпеки стали втручання Росії в комп’ютерні мережі в США, по всій Європі й по світові.

 

Крім того, Байден наголосив, що Сполучені Штати виконуватимуть свої обов’язки перед партнерами по НАТО, у тому числі дотримуватимуться статті 5, яка передбачає захист інших членів Альянсу в разі нападу на них.

 

“Сполучені Штати повністю віддані нашим союзникам по НАТО, і я вітаю, що європейці збільшують витрати на оборону. Ми продовжимо дотримуватися статті 5 (Договору НАТО. – Ред.). Це гарантія. Напад на одного – це напад на всіх”, – сказав Байден.

 

При цьому він зазначив, що партнерство між США і Європою має залишатися визначальним у найближчому майбутньому.

 

“Америка – повернулася. Я говорю зараз як президент Сполучених Штатів, і я посилаю чіткий сигнал світу – Америка повернулася. Трансатлантичний альянс повернувся. І ми будемо йти вперед разом”, – додав американський президент, підкресливши, що США тісно працюватимуть із Євросоюзом, щоб разом відповідати на виклики.

 

 

Як повідомлялося, Україна отримає від США 16 катерів типу Mark VI, частину з яких відправлять в Азовське море для посилення обороноздатності.