newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Бізнес закликав уряд переглянути частину обмежень на період адаптивного карантину

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) оприлюднила ряд пропозицій, пов’язаних з роботою компаній в «червоному», «помаранчевому» та «жовтому» зонах.

Про це повідомляється на сайті ЄБА.

Що буде дозволено:

  • торгівлю бізнесу, де менше 60% площі призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених бізнесів.

Проте, бізнес все ж має деякі пропозиції, котрі Європейська Бізнес Асоціація закликає врахувати:

  • постановою забороняється діяльність бізнесу, який обслуговує відвідувачів, без одягнутих засобів індивідуального захисту (захисні маски або респіратори), які прикривають ніс і рот. Тобто, виходячи з формулювання, якщо бізнес обслуговує клієнта без маски, йому загрожує не штраф, а закриття, що може бути підставою для зловживань з боку контролюючих органів. Тож варто або уточнити дане формулювання в постанові, або ж прибрати положення з документу;
  • також бізнес пропонує дозволити здійснювати в магазинах торгівлю електротоварами, які призначені для прибирання та дезінфекції приміщень або територій, які набувають особливої важливості в період епідемії;

Читайте також: Адаптивний карантин: в якій зоні буде Київ

  • крім того, встановлюється обмеження або заборона на проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, тощо. Водночас, обмежується діяльність виставкових центрів. Проте, такі бізнеси мають значне податкове навантаження з податку на землю, при цьому, у період тривалих карантинних заходів позбавлені можливості проводити господарсько-економічну діяльність. Тому варто дозволити проведення масових заходів у приміщеннях виставкових центрів з дотриманням санітарних норм та для видів івентів, що дозволені для проведення.

Європейська Бізнес Асоціація звертається із проханням до уряду врахувати дані пропозиції та надати роз’яснення щодо проблемних моментів, аби бізнес мав конкретне розуміння, за якими правилами працювати, і зі сторони органів влади не було зловживань.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫