newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

В Україні перевищено епідпоріг щодо грипу і ГРВІ в трьох областях

В Україні перевищено епідпоріг щодо грипу і ГРВІ в трьох областях

Госпіталізовано більш ніж 62 тис. осіб

З початку епідемічного сезону проти грипу вакцинувалися 190 тисяч осіб. Перехворіло 7,9% населення.

 

В Україні за тиждень, з 8 по 14 лютого, на ГРВІ і COVID-19 виявили хворими 146 071 особу. Інтенсивний показник захворюваності на 20,4% менший за епідемічний поріг, розрахований для України, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.

 

Відзначається, що в більшості областей країни перевищення епідемічного порогу не реєстрували, а інтенсивність епідемічного процесу ГРВІ, у тому числі коронавірусної інфекції, була на низькому рівні.

 

Однак інтенсивна захворюваність на ГРВІ перевищила епідпоріг на 0,6% і 3,3% у Запорізькій і Тернопільській областях відповідно. Це, за словами фахівців, відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу.

 

Також відомо, що рівень інтенсивної захворюваності перевищив епідемічний поріг на 55,7% на Івано-Франківщині – це високий рівень інтенсивності.

 

У дитячих медзакладах зареєстрували 103 випадки грипоподібного захворювання (ГПЗ), а в 211 пацієнтів – важка гостра респіраторна інфекція (ВГРІ).

 

“Зразки матеріалів для одночасного ПЛР-тестування на грип і коронавірус взяті у 42 пацієнтів із грипоподібними захворюваннями. Згідно з результатами в Харківській області, віруси грипу типу А не підтипи (2), SARS-CoV-2 (1), PC-віруси (1) і аденовірус (1). У Львівській області – коронавірус SARS-CoV-2 (1). У Сумській області виявлено коронавірус (2), парагрип (1), риновірус (1) і в одному випадку – одночасне зараження риновірусом і коронавірусам типу OC-43. В Одеській області виявлено коронавіруси, такі як OC-43 (1), PC-вірус (1) і в трьох випадках – одночасне зараження коронавірусами, такими як OC-43 і бокавірус (1); коронавірус OC-43 і парагрип (1); метапневмавірус і паравірус (1)”, – йдеться в повідомленні Центру громадського здоров’я.

 

Також наголошується, що коронавірус SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19, виявили у Львівській (1), Кіровоградській (1) і Харківській (1) областях.

 

У Центрі відзначили, що з початку епідемічного сезону проти грипу вакцинувалися 190 тисяч осіб.

 

У цілому, з початку епідемічного сезону, з 28 вересня 2020 року по 14 лютого 2021 року:

 

  • перехворіло 7,9% населення країни;
  • госпіталізовані 62 112 осіб, 32,7% з них – діти у віці до 17 років;
  • зареєстровано 739 пацієнтів із ГПЗ;
  • зареєстровано 1 886 пацієнтів з ВГРІ.