newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

На виплати з безробіття виділять додаткові 3,5 млрд грн

Уряд планує виділити 3,493 млрд грн для виплати Фондом загальнообов’язкового державного соцстрахування допомоги по безробіттю на випадок безробіття.

Відповідний проєкт постанови Кабміну оприлюднений для обговорення на порталі Федерації профспілок.

Читайте також: Безробітні за час карантину отримали виплати майже на 16 млрд

Згідно документу, кошти будуть виділені Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зі спеціального фонду держбюджету на 2021 рік.

У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається, що у 2020 році відбулось зростання кількості одержувачів допомоги по безробіттю на 40%. На 1 січня 2020 року їх чисельність становила 285 тис. осіб, а на 1 січня 2021 року – вже 400 тис. осіб.

У зв’язку з цим, доходи до Фонду від сплати роботодавцями ЄСВ не забезпечували видатки, що призводило до затримок з виплат допомоги по безробіттю.

У 2021 році фінансовий стан Фонду також не стабілізувався. Доходи до Фонду не забезпечують потребу у видатках (середньоденні доходи складають – 57 млн грн, а потреба у видатках – 83 млн грн).

«Зважаючи на надзвичайну важливість соціального захисту безробітних, забезпечення своєчасності виплати допомоги по безробіттю, збереження зайнятості працівників, недопущення посилення соціальної напруги в суспільстві, а вже на сьогодні є затримка з фінансування допомоги по безробіттю у сумі 620,2 млн грн для 271 643 тисяч безробітних, необхідно виділити Фонду фінансову допомогу на безповоротній основі у сумі – 3 493 143,4 тис. грн», – йдеться в документі.