newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

США розширили список санкцій проти Білорусі

США розширили список санкцій проти Білорусі

Фото: AP

Держдеп додав до списку санкцій проти Білорусі 43 осіб

Під обмежувальні заходи потрапили чиновники, судді, прокурори, силовики, а також керівники вузів.

 

Адміністрація Джо Байдена внесла до списку санкцій проти режиму Олександра Лукашенка ще 43 громадян Білорусі. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена, оприлюдненій у четвер, 18 лютого.

 

“Сьогодні Держдепартамент США вчинив дії на виконання прокламації американського президента 8015, щоб ввести візові обмеження проти 43 білоруських фізичних осіб, відповідальних за підрив демократії в Білорусії. Це означає, що переважно вони позбавляються права на в’їзд до Сполучених Штатів”, – зазначено в документі.

 

Як повідомляється, під санкції потрапили чиновники високого рангу із сектора юстиції, керівники правоохоронних відомств, а також силовики, які брали участь у затриманнях мирних протестувальників.

 

Крім того, до “чорного” списку внесено суддів і прокурорів, які засудили учасників акцій до тюремного ув’язнення, і керівництво вузів, яке погрожувало студентам-учасникам мітингу  відрахуваннями.

 

Як зазначив Блінкен, у списку санкцій проти білоруської влади вже числяться 66 осіб. Це посадові особи високого рангу в Мінську і “російські та білоруські громадяни, причетні до створення перешкод роботі незалежних ЗМІ”.

 

Нагадаємо, попередній пакет обмежувальних заходів США, під які потрапили 39 осіб, причетних “до підриву демократії” в Білорусі, був прийнятий у грудні – за президента Дональда Трампа.

 

Тоді ж до списку санкцій американського Мінфіну були внесені ряд силових структур і чиновників республіки, які, за даними відомства, причетні до “шахрайства на президентських виборах і подальшого насильницького придушення мирних протестів”.