newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Франція і Британія готові поділитися запасами вакцини з бідними країнами

Деякі з найбагатших країн світу заявили про готовність поділитися надлишками вакцини від коронавірусу з країнами, що розвиваються.

Про це повідомляє AP.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який в цьому році головує в G7, має намір закликати лідерів G7 скоротити час розробки нових вакцин до 100 днів.

Читайте також: Україна за крок від старту COVID-вакцинації: що потрібно знати

«Розробка ефективних вакцин проти коронавірусу відкриває привабливу перспективу повернення до нормального життя, але ми не повинні зупинятися на досягнутому», — наводить Даунінг-стріт слова Джонсона.

Британський прем’єр пообіцяє надати в майбутньому «більшу частину надлишків вакцин» підтримуваній ООН ініціативі COVAX. Британський уряд не вказав конкретний час і обсяги вакцин, які планує виділити бідним країнам.

Президент Франції Еммануель Макрон закликав США і європейські країни виділити до 5% поточних поставок вакцин урядам країн, що розвиваються. За його словами, канцлер Німеччини Ангела Меркель «схвалює» цю ініціативу.

«Я говорю: давайте передамо 3−5% наявних у нас вакцин країнам Африки. Це не вплине на хід наших кампаній з вакцинації. Це в інтересах жителів Франції і Європи. На сьогодні більше 10 мільйонів наших співгромадян мають сім’ї на іншому боці Середземного моря», — заявив Макрон в інтерв’ю Financial Times.