newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Які категорії авто на єврономерах не отримають пільгове розмитнення

Попередньо схвалене Верховною Радою пільгове розмитнення «єврономерів» не поширюватиметься на вантажівки, мікроавтобуси, автобуси і мотоцикли. «Послаблення» отримають тільки власники особистих легкових автомобілів.

Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише сайт «Сегодня».

«Ми не повинні дати можливість ділкам вести тіньовий бізнес, завозячи в Україну списаний в Європі мотлох без сплати податків. Цього в законі немає», — додав депутат.

Він також уточнив, що законопроекти про пільгове розмитнення ще будуть доопрацьовані до другого читання.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроекти № 4643-д і № 4644-д. Вони передбачають 180 днів пільгового періоду розмитнення для власників авто на єврономерах. При цьому митне оформлення «єврономерів» збираються проводити без урахування вартості автомобіля та сплати ввізного мита.

Довідка Finance.ua:

  • Під дію законів підпадають всі транспортні засоби з європейською реєстрацією, вироблені після 1995 року, що відповідають екологічним стандартам не нижче Євро-2. Може бути розмитнено одне авто однієї категорії на одну людину.
  • Цим механізмом розмитнення автомобілів зможуть скористатися понад 500 тис. автовласників.
  • Президент Володимир Зеленський схвалює прийняття Верховною Радою в першому читанні змін до Податкового та Митного кодексів України, які передбачають пільгове митне оформлення автомобілів з європейської реєстрацією.