newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

G7 назвала сім напрямків реформ для України

G7 назвала сім напрямків реформ для України

G7 закликає Україну до подальших реформ

Велика сімка підтримуватиме судову, медичну, оборонну й енергетичну реформи України, а також децентралізацію і економічне зростання.

 

Представники країн Великої сімки назвали шість напрямків реформ, які вважають пріоритетними для України і будуть підтримувати. Про це посли G7 заявили в п’ятницю, 19 лютого, у своєму Twitter.

 

Першим пріоритетом вказані верховенство права і реформа судової системи – “починаючи з невідкладного реформування Вищої ради правосуддя і Конституційного Суду України”.

 

У цьому блоці згадані також перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і посилення Громадської ради чесноти; стуктурні реформи інших органів управління системою судочинства і судів; продовження реформи Офісу генерального прокурора і перетворення ДБР в ефективний і незалежний орган; реформи, які допоможуть краще боротися з кіберзлочинністю.

 

Другим пріоритетом посли називають боротьбу з корупцією, а саме – посилення кримінальної відповідальності за навмисне помилкове декларування; підтримка НАЗК і підвищення ефективності, незалежності і доброчесності НАБУ, САП, АРМА, з прозорим відбором керівників; зміцнення незалежності й операційної ефективності Вищого антикорупційного суду України, а також – зміцнення механізмів запобігання корупції в держзакупівлях.

 

Третій пріоритет – економічне зростання. Тут згадують, серед іншого, про необхідність виконувати зобов’язання в рамках СОТ, міжнародних торгових угод і макрофінансових програм, у тому числі міжнародних фінансових інститутів і ЄС; залишати Нацбанк сильним і незалежним, посилювати впровадження антимонопольного законодавства і впроваджувати ефективну й справедливу земельну реформу; реформу Державної податкової служби і митниці; прозору приватизацію держпідприємств і банків і поліпшення корпоративного управління тими, які залишаються під контролем держави.

 

Четвертий пріоритет – “зелений курс” і енергетичні реформи, зокрема – розвиток чистої енергетики, відмова від горючих корисних копалин і підвищення енергоефективності, демонополізація енергетичного сектору.

 

П’ятий блок реформ – ефективне управління: продовження реформи децентралізації, доробка Виборчого кодексу з урахуванням уроків місцевих виборів 2020 року, всеосяжна реформа держслужби на всіх рівнях, з поверненням прозорих конкурсних відборів, розвиток свободи ЗМІ, суспільного мовника і медіа-грамотності, підвищення прозорості органів влади і захисту даних.

 

У шостому блоці про людський капітал згадують поліпшення доступу до послуг для переселенців і постраждалих від конфлікту осіб, продовження медреформи, забезпечення прозорості медзакупівель.

 

У сьомому блоці – безпека й оборона – йдеться про реформу СБУ відповідно до міжнародних стандартів сучасних розвідувальних органів, з чітко окресленим розмежуванням функцій між антикорупційними і правоохоронними органами (також і майбутнім Бюро економічної безпеки). Також у цьому блоці мова йде про реформу інших силових відомств.