newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Виявлено перший випадок зараження людини пташиним грипом нового типу

Виявлено перший випадок зараження людини пташиним грипом нового типу

Фото: consumer.gov.ua

Заразилися сім співробітників птахофабрики на півдні Росії

Новий збудник грипу птахів A (H5N8) здатний передаватися від птахів до людини – він подолав міжвидовий бар’єр.

Перший випадок інфікування людини новим типом вірусу пташиного грипу виявили в Росії. Про це сказала глава Росспоживнагляду Анна Попова, повідомляє ТАСС в суботу, 20 лютого.

“Вченими центру Вектор” виділено генетичний матеріал даного виду грипу птахів у сімох співробітників птахофабрики на півдні Російської Федерації, де в грудні 2020 року серед поголів’я птахів був зареєстрований спалах”, – заявила Попова.

Вона зазначила, що це був перший в світі підтверджений випадок інфікування людей вірусом грипу птахів A (H5N8).

За її словами, всі заходи щодо захисту людей і тварин були проведені в короткий термін, всі ризики були мінімізовані і подальшого розвитку ця ситуація не отримала.

“Всі люди, всі сім осіб, про яких я говорю сьогодні, почуваються добре, клінічний перебіг у них був дуже легким. Але разом з тим нашим вченим вдалося побачити зміни в організмі людини і імунну відповідь на зустріч з цим вірусом у всіх сімох працівників цієї птахофабрики. Сьогодні вони почуваються добре, і в той момент вони почувалися добре, захворювання закінчилося досить швидко”, – сказала вона.

Випадки передачі нового типу вірусу пташиного грипу від людини до людини поки не зафіксовано, заявила Попова.

“Поки ми бачимо, що новий збудник грипу птахів A (H5N8) здатний передаватися від птахів до людини – він подолав міжвидовий бар’єр. Але від людини до людини на сьогоднішній день цей варіант вірусу грипу не передається”, – сказала Попова.

За словами глави Росспоживнагляду, “наскільки швидко наступні мутації дозволять йому подолати і цей бар’єр, покаже час”.

Попова також повідомила, що Росія направила Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) інформацію про перший випадок зараження людей новим різновидом пташиного грипу.

Раніше цього тижня повідомлялося, що пташиний грип виявили в Київській області. Його виявили в приватному домогосподарстві в селищі Клавдієво-Тарасове. У зону спостереження і нагляду потрапила територія радіусом 10 кілометрів.

Також повідомлялося, що на території Латвії вперше виявили пташиний грип. На пляжі в Дзінтарі були знайдені два мертвих лебеді з відповідним діагнозом. Причому даний штам дуже заразний.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet