newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

В Україні почнуть досліджувати циркулюючі штами COVID

В Україні почнуть досліджувати циркулюючі штами COVID

У понеділок почнуть досліджувати зразки з Прикарпаття

В першу чергу будуть проаналізовані мутації, поширені в Івано-Франківській області, де спостерігається особливо сильний спалах коронавірусу.

В Україні з найближчого понеділка почнуть досліджувати циркулюючі в країні штами коронавірусу. Про це заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив в ефірі Свобода слова Савіка Шустера.

Він зазначив, що дослідження буде проводитися методом секвенування на вітчизняному обладнанні. Фахівці розпочнуть зі зразків в Івано-Франківській області, яку зараз пандемія коронавірусу вразила найбільше.

“У вихідні, після поїздки в Івано-Франківську область, нам привезуть як мінімум 48 зразків біологічного матеріалу, відібраного від важких хворих, які перебувають зараз у лікарні, і з понеділка ми розпочнемо секвенування нашими вітчизняними лабораторіями. Результати будуть через 3-4 дні після запуску самого процесу”, – розповів Ляшко.

Крім того, за його словами, наступного тижня Україна очікує результати за матеріалами, відібраними в грудні-січні. Їх Україна відправляла до Світової організації охорони здоров’я, зокрема в клініку Шаріте в Німеччині.

Напередодні в Інституті молекулярної біології і генетики пояснили складність таких аналізів.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що на території України не виявили нових мутацій коронавірусу, які масово поширюються в світі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet