newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Рейтинг мов програмування 2021 (інфографіка)

За результатами опитування уперше з 2014 року в Python негативна динаміка. Ще спостерігаємо тенденцію переходу з JavaScript на TypeScript, найбільш задоволені користувачі Elixir, і нарешті на карті з’явився Rust.

Про це йдеться в результатах щорічного опитування щодо мов програмування dou.ua.

Комерційне використання. Насамперед привертає увагу зростання TypeScipt: схоже, він із часом стане основною мовою в екосистемі JavaScript. Цього року він уперше обійшов С++ за популярністю.

Уперше з 2012 року зросла частка C#. Використання Java продовжує зменшуватись, хоч і не так активно, як раніше. Загалом видно зменшення частки JVM: частка Kotlin стабільна (хоча він і поступився місцем Ruby), використання Scala відновилося після значного зниження у 2019-му і сьогодні, якщо порівнювати з 2018-м, навіть трохи зросло. Ще варто відмітити незначне зростання Dart.

Сфери використання. Цього року ми вперше попросили респондентів вказати сферу, у якій вони працюють. Результати досить цікаві.

Бачимо, що приблизно половина розробників — це бекенд (52%), далі сегменти вебфронтенду (19%) та мобільної розробки (її ще менше, ніж вебу — 8%), обробка масивів даних (туди належать і Big Data та машинне навчання) — 6%. Desktop-програмування ще існує та займає 4% обсягу, системне програмування — 3% (наразі невелика частка) і Full-Stack розробка — приблизно 1%.

Особисті вподобання. Як ми вже вказували, результати вибору програмістів не можна використовувати для прогнозування, але тут цікаво, що нарешті на карті з’явився Rust. Знову бачимо деякий спад інтересу до Python і тенденцію переходу з JavaScript на TypeScript.

Подивимося на «індекс вподобання» — це відносна кількість розробників на мові X, які для наступного проєкту у своїй сфері теж оберуть X.

Довідка Finance.ua:

  • Найбільш зручні для роботи і проживання ІТ-фахівців невеликі міста на заході України – наприклад, Івано-Франківськ, який очолив рейтинг. Але для побудови ІТ-кар’єри, схоже, все-таки потрібно жити у великих містах, а точніше – в Києві.
  • З 2016 кількість IT-фахівців, які не перебувають у відносинах, зменшилася майже на 20% і зараз становить 25% від загального числа інженерів. Поступово пару знаходять все більше фахівців – за 5 років цей показник піднявся з 70% до 75%.