newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Тонування шибок авто: що дозволено

В Україні за тонування машин, при якому лобове скло пропускає менше 75% світла, а бічні – 70%, можуть оштрафувати на 340 грн, а за повторне порушення — забрати права на 3−6 місяців.

Про це заявив приватний адвокат Юрій Прохода.

За його словами, щоб встановити, чи є порушення чи ні, необхідно заміряти світлопропускну здатність скла спеціальним приладом (тауметром).

«Прилад повинен відповідати стандартам, мати документи на перевірку, сертифікацію. А найголовніше, він повинен бути внесений в офіційний перелік приладів, які дозволяються для цієї перевірки. Сьогодні жоден такий прилад не внесений до офіційного переліку МВС. Як, до слова, і прилади для вимірювання швидкості. Не виключаю, що поодинокі випадки штрафів зустрічаються, але вони надумані, необґрунтовані і не можуть бути технічно підтверджені», — сказав Прохода.

За словами адвоката, відповідальність за неправильне тонування в Кодексі про адміністративні правопорушення окремим пунктом не прописана. Її відносять до порушень технічної експлуатації транспортних засобів. Штраф за це — 340 грн на перший раз, позбавлення прав на термін від 3 до 6 місяців або арешт на 5−10 діб — на другий.

За інформацією Юрія Проходи, вже закуплені і будуть працювати на дорогах автомобілі зі спеціальним обладнанням, які зможуть перевіряти світлопропускну здатність скла. Але як скоро це буде, і чи буде поширюватися на легкові авто — поки інформації немає.

Тонувати шибки автомобіля в Україні можна. Але важливо, щоб з вулиці було добре видно водія та пасажира, а з машини — дорогу. За правилами, лобове скло має пропускати 75% світла, бічні – 70%, до заднього скла особливих вимог немає. Дзеркальне тонування заборонено для всіх.

Довідка Finance.ua:

Верховна Рада прийняла законопроект, яким пропонується посилити відповідальність за окремі порушення правил дорожнього руху.

  • Штрафи. Мінімальний штраф за найпоширеніші порушення пропонують підвищити до 510 гривень. Таке покарання хочуть ввести за: не пристебнутий ремінь, відсутність шолома у мотоцикліста; неосвітлений номерний знак; розмову по телефону за кермом без гарнітури; порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.
  • За втечу з місця дорожньо-транспортної пригоди пропонують підвищити штраф з 255 до 3,4 тисячі гривень.
  • Перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км/год — 3,4 тисячі грн. За перевищення швидкості від 20 до 50 км/ч хочуть штрафувати на 340 грн.
  • Не пропустили «швидку», міліцію — штраф підвищать з 510 до 680 грн. Аварійна ситуація — 1445 грн.
  • Дії, що призвели до ДТП — 850 грн. Їзда без прав — 425 грн, якщо ж у водія прав немає зовсім — 3,4 тисячі грн.