newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Хромбуки вперше обійшли Apple Mac по постачанням

Новий звіт показав, що в 2020 році Chromebook’и вперше перевершили Mac з точки зору продажів, продемонструвавши вражаючий приріст частки ринку за рахунок Windows. Попит на дешеві і прості в освоєнні лептопи значно виріс в умовах пандемії і переходу на дистанційний формат навчання.

Комп’ютери на базі Chrome OS від Google раніше випереджали в продажах комп’ютери Apple в окремих кварталах, але минулого року Chrome OS посіла друге місце, повідомляє GeekWire з посиланням на звіт аналітичної фірми IDC.


В 2020-му хромбуки від Acer, Asus, Dell, HP і Lenovo вперше обійшли по постачанням на світовому ринку Mac і ноутбуки MacBook, заявили в агентстві.

Минулого року частка ринку Mac значно зросла, збільшившись з 5,8% в 1 кварталі до 7,7% в 4 кварталі. Попит на хромбуки зріс в середині року, а в 4-му кварталі він склав 14,4%.

За підсумками 2020 року частка Chrome OS склала 10,8%, macOS — 7,5%.

Ці результати сигналізують про те, що розробникам додатків та ігор більше не можна ігнорувати Chrome OS.

Зауважимо, що Microsoft добре обізнана про загрозу з боку Chrome OS і готує Windows 10X. Витік збірки цієї майбутньої ОС минулого місяця показав, що дизайн, призначений для користувача інтерфейс і підхід дуже схожі на операційну систему Google. Очікується, що ОС, яка спочатку призначалася для пристроїв з двома екранами, буде випущена навесні.