newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Інвестор з Молдови отримав розкрадений завод Укрспирту

Інвестор з Молдови отримав розкрадений завод Укрспирту

Фото: pixabay.com

Інвестор з Молдови подає до суду на Україну: отримав розкрадений завод

В ході огляду спиртзаводу там відсутнє цінне обладнання. Тепер компанія, яка приватизувала підприємство, подає в суд на Україну.

Молдавська компанія СП Zernoff подає в суд на Фонд держмайна України – компанія купила Марилівський МПД ДП Укрспирт, але виявила істотну розбіжність фактичної кількості майна і заявленого в електронному лоті. Про це повідомляє УНІАН у неділю, 21 лютого.

В ході огляду спиртзаводу виявили, що на підприємстві відсутнє цінне обладнання: котли, вентилятори, вологоміри, а об’єкти нерухомості не відповідали опису.

“Таким чином, за станом на дату подачі позову, проданий позивачу об’єкт приватизації фактично не відповідає переліку майна, описаного в договорі і інформаційному повідомленні, опублікованому раніше в електронній торговій системі”, – сказано в рішенні Господарського суду Києва від 11 січня 2021 року.

Суд задовольнив прохання інвестора призупинити операцію, що обіцяла принести до держбюджету України 144 млн грн.

“Інвестувати в Україну виявилося не так просто. Ключова складність в тому, що заявлені на приватизацію об’єкти не відповідають тому, що там є. Ми дуже засмучені, що партнерство в цьому проекті доводиться починати в суді. Але ми повинні перестрахуватися. Ми не відмовляємося від придбання лота. Просто хочемо ясності”, – заявив співвласник СП Zernoff Юрій Дячук.

Нагадаємо, що раніше в Україні за спиртзавод виручили рекордні 234 млн гривень. За Вишняківський спиртзавод змагалися відразу вісім компаній, а стартова ціна зросла більш ніж в 10 разів.

Також повідомлялося, що приватизація спиртозаводів принесла мільярд гривень. В рамках приватизації об’єктів спиртової галузі продано вже 17 заводів на мільярд гривень.