newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Глобальні дивіденди скоротились на $220 млрд в 2020 році

Світові дивіденди різко впали у 2020 році через пандемію коронавірусу. При цьому, як повідомляє CNBC із посиланням на Глобальний індекс дивідендів, сума виплат інвесторам знизилася на 12,2% до $ 1,26 трлн.

Як з’ясувалось, скорочення дивідендів було найбільш серйозним у Великобританії і Європі, причому на обидва показники в сукупності припадало більше половини загального скорочення виплат у світі, «в основному через примусове скорочення дивідендів банків регулюючими органами».

У США ситуація виявилась кращою — збільшення на 2,6% у 2020 році.

Читайте також: Європейські банки пережили найгірший період за десять років — Bloomberg

«У Північній Америці справи йшли так добре головним чином тому, що компанії змогли заощадити кошти і захистити свої дивіденди, замість цього призупинивши або скоротивши зворотний викуп акцій, а також тому, що регулюючі органи були більш поблажливі до банків», — йдеться в звіті.

Також дуже постраждала Австралія, а Китай, Гонконг і Швейцарія приєдналися до Канади серед країн з найкращими показниками.

В галузевому розрізі на частку банків припала третина глобального скорочення дивідендів за вартістю, при цьому дивіденди були скорочені майже на $ 54 млн. Виплати в нафтовому секторі були скорочені на понад $ 24 млн.

Прогнози. У звіті прогнозується, що виплати продовжать падати в І кварталі 2021 року, хоча це зниження, ймовірно, буде меншим, ніж між другим і четвертим кварталами 2020 року. Згідно з найбільш оптимістичним сценарієм, дивіденди до кінця 2021 року виростуть на 5% в розрахунку на загальний обсяг до $ 1,32 трлн.