newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Держаудитслужба презентувала стратегію розвитку до 2024

Державна аудиторська служба України представила Міністерству фінансів свою Стратегію розвитку до 2024 року, а також пріоритетні напрями діяльності на 2021 рік.

Протягом наступних 4 років аудитори планують спрямувати свої зусилля у шести стратегічних напрямках:

  • удосконалення законодавства;
  • впровадження сучасних ІТ-рішень;
  • контроль якості;
  • ефективне управління персоналом;
  • ефективна комунікація;
  • управління корупційними ризиками.

Серед цікавих ініціатив, які хоче втілити Держаудитслужба: автоматизувати багато процесів, активніше співпрацювати з іншими державними структурами, зокрема з правоохоронцями, Рахунковою палатою і контролюючими органами. Окрім цього аудитори планують стати більш відкритими для громадськості.

Читайте також: Аудит Держрезерву підтвердив розкрадання запасів і мільйонні збитки – Мінекономіки

Загалом Держаудитслужба задекларувала курс на підвищення якості своєї роботи. Водночас вона пояснила, що її можливостей не вистачає, щоб охопити своїм контролем повною мірою усі місцеві бюджети. А щоб проконтролювати 4 тисячі найризиковіших об’єктів, які потрібно перевіряти раз на рік, насправді аудиторам потрібно три роки. За результатами дослідження ТІ Україна, у 2018−2019 роках аудитори охопили своїми моніторингами менше 2 \\% тендерів в Prozorro.

Саме тому аудитори планують зосередитися на найбільш ризикових сферах:

  • інспектуванні витрат на будівництво;
  • моніторингу закупівель в частині контролю обґрунтування якості та очікуваної вартості;
  • аудиті місцевих бюджетів і ІТ-аудиті;
  • оперативній перевірці закупівель.

«Ми підтримуємо ініціативу Держаудитслужби сконцентрувати свою роботу на найбільш ризикових сферах. Однак не впевнені, що контроль обґрунтування якості та очікуваної вартості — це те, що справді потрібно публічним закупівлям зараз,» — звертає увагу директор програми інноваційних проєктів ТІ Україна Іван Лахтіонов.

Окрім цього серед своїх планів аудитори зазначили створення модулю аналітики публічних закупівель. Однак такий модуль вже створила ТІ Україна — BI Prozorro має дві версії: публічну і професійну. Останню розробили якраз для органів контролю і її можна налаштувати відповідно до своїх потреб. Фахівці DOZORRO готові сприяти аудиторам у використанні та доопрацюванні вже наявних інструментів під їхні потреби, або провести безкоштовне навчання для органу.

Нагадаємо, що минулого року Державну аудиторську службу хотіли реформувати в Офіс фінансового контролю, однак реформу скасували. Вона зокрема передбачала ризикоорієнтований підхід і зосередження на ефективності.