newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Зеленський пояснив відмову МВФ дати Україні транш кредиту на 700 млн доларів

Міжнародний валютний фонд відмовився надавати Україні транш з кількох причин. Зокрема, українська влада має ухвалити низку законів.

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю журналістам під час форуму Україна 30.

Як зазначив Зеленський, Україна перебуває в програмі МВФ, за якою вже отримала 2,1 млрд доларів.

«Ще у нас два транші. Загалом у цій програмі три транші: 700 мільйонів і ще 700 мільйонів. Зараз вони мали визначити дату, коли буде виділено другий транш у 700 мільйонів. Програма не виконана через декілька речей», — сказав він.

Серед причин невиконання програми Зеленський назвав закон про Вищу раду правосуддя (ВРП). Втім, відповідний законопроект про ВРП, а також законопроект про НАБУ вже зареєстровані, зазначив він.

«Є ще кілька економічних законів, які ми повинні прийняти. Така домовленість», — сказав президент.

Нагадаємо, місія МВФ працювала в період з 21 по 23 грудня 2020 року і з 11 січня по 12 лютого 2021 року. В результаті сторони не домовилися про перегляд програми Stand-by, що привело б до виділення чергового траншу.

Меморандум між владою України і МВФ був підписаний в 2020 році. Його текст був оприлюднений в червні. Тоді ж Україна отримала від МВФ перший транш кредиту на 2,1 млрд доларів в рамках 18-місячної програми Stand-By на 5 млрд доларів. Після цього МВФ траншів не виділяв.