newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Протести в Білорусі: 16-річного підлітка засудили до п’яти років колонії

Протести в Білорусі: 16-річного підлітка засудили до п яти років колонії

Фото: svaboda.org

У Білорусі засудили 16-річного підлітка до п’яти років колонії

Микиту Золотарьова, який страждає на епілепсію, звинуватили в масових заворушеннях і насильстві відносно міліції.

 

У Білорусі 16-річного Микиту Золотарьова засудили на п’ять років ув’язнення у виховній колонії – він нібито брав участь у “масових заворушеннях”. Про це повідомляє БелТА в понеділок, 22 лютого.

 

Після оголошення вироку Золотарьов впав в істерику – кинувся до ґрат і крикнув: “Випустіть мене звідси!”.

 

Також були засуджені 25-річний Дмитро Корнєєв (вісім років колонії суворого режиму) і 28-річний Леонід Ковальов (шість років позбавлення волі).

 

Жителів Гомеля, району та міста Добруш звинуватили в масових заворушеннях, насильстві відносно міліції, протиправних діях з горючими речовинами (коктейлями Молотова), Леонід Ковальов звинувачувався також у “залученні неповнолітнього в протиправну поведінку”.

 

Як стверджує прокурор, всі троє відгукнулися на заклики з Telegram-каналів і взяли участь у “масових заворушеннях”, що супроводжувалися “погромами, підпалами, збройним опором владі”. При цьому Ковальов нібито намагався “навмисно зняти відео”, а потім розмістити його в інтернеті “з метою пропаганди злочинної діяльності”.

 

Відзначимо, що 16-річний Золотарьов страждає на епілепсію. За словами його батька, Микита був побитий співробітниками поліції і СІЗО. Адвокат подав скаргу, але складу злочину влада не виявила. Сам Микита розповів суду, що його били не тільки в серпні, але і 29 грудня в Гомельському СІЗО. Підліток також заявив у суді, що в СІЗО йому не давали таблетки.

 

Адвокати підкреслили, що дії їхніх клієнтів не є кримінальним злочином.