newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Криму відновили справу проти Бекірова

У Криму відновили справу проти Бекірова

Фото: facebook.com/gylnar

У Криму відновили справу Едема Бекірова

Суд у Сімферополі на “заочному засіданні” оголосив “обвинувальний висновок” колишньому політв’язню.

 

Так званий “Центральний райсуд Сімферополя” відновив справу проти екс-політв’язня, кримського татарина Едема Бекірова. Про це заявила український омбудсмен Людмила Денісова в Telegram у понеділок, 22 лютого.

 

Перше “заочне судове засідання” відбулося 19 лютого 2021 року. Там розглядали справу проти Бекірова по суті і оголосили “обвинувальний висновок”.

 

Денісова підкреслює, що оголошено “обвинувальний висновок” безпідставно.

 

“Вважаю, що відновлення судових засідань щодо Бекірова – продовження політичного переслідування країною-окупантом. Засуджую незаконні дії російської влади і прошу світове співтовариство продовжувати тиск на неї для припинення політичного переслідування громадян України і звільнення всіх, хто знаходиться в незаконному ув’язненні на території РФ і в Криму”, – говорить омбудсмен.

 

Едем Бекіров був затриманий російськими прикордонниками при переході адмінкордону із Кримом у грудні 2018 року. Йому було пред’явлено звинувачення в незаконному зберіганні і перевезенні вибухових речовин і боєприпасів. За версією слідства, сумку з 12 кг тротилу і 200 патронами навесні 2018 року він передав на зберігання знайомому таксисту, який заявив про це в ФСБ. Бекіров був заарештований і провів у СІЗО дев’ять місяців, незважаючи на погіршення здоров’я і вимогу Європейського суду з прав людини перевести його в цивільну клініку.

 

27 серпня 2019 року Бекіров був звільнений з-під варти для участі у “великому обміні” ув’язненими між Росією і Україною. 9 вересня він був доставлений разом з іншими українськими в’язнями в Київ.