newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Криму традиційні сорти винограду під загрозою зникнення

У Криму традиційні сорти винограду під загрозою зникнення

Фото: Pixabay

У Криму можуть зникнути традиційні сорти винограду

Виноград постраждав через те, що тепла зимова погода на півострові різко змінилася морозами в лютому.

 

В анексованому Криму через різку зміну погоди і шкідників під загрозою зникнення традиційні сорти винограду. Про це повідомляє Асоціація реінтеграції Криму в понеділок, 22 лютого.

 

“В окупованому Криму можуть зникнути деякі сорти винограду. Як стверджують кримські “фахівці”, це може бути пов’язано з тим, що поточний лютий видався на півострові морозним, однак перед похолоданням був доволі теплий період”, – сказано в повідомленні.

 

Йдеться про ранні сорти винограду, що використовуються для виноробства, – про Алігот, Перлину Саба, Іршаі Олівера, Королеву виноградників, Ранній Магарач, Піно Нуар і інші.

 

Через теплі зими лоза цих сортів в останні роки виганяє бруньки раніше, ніж зазвичай, а пізні весняні заморозки завдають непоправної шкоди. У зв’язку з цим винороби змушені відмовлятися від ранньостиглих сортів і переходити на лозу більш пізнього часу дозрівання.

 

При цьому ці сорти опиняються під загрозою, так як легкий нетривалий мороз нищить шкідників, а якщо зима тепла, то шкідники виживають.