newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Норвегії знайшли ключ від кімнати зі скарбами

У Норвегії знайшли ключ від кімнати зі скарбами

Фото: Кадр из видео

У соборі було виявлено цікаву знахідку

У схованці також була записка, датована 1830 роком, з текстом: “Хто б не знайшов цей ключ, знайте: він від таємної кімнати, де закопані близько 500 кг золота”.

 

Під час реставраційних робіт у лютеранському соборі в місті Тронхейм (Норвегія) була виявлена ​​цікава знахідка. Про це розповіли на сторінці в Facebook, присвяченій реставрації Нідароського собору.

 

Між дерев’яних стінних панелей у схованці тесля знайшов старовинний ключ і записку, датовану 1830 роком, з текстом: “Хто б не знайшов цей ключ, знайте: він від таємної кімнати під підлогою, праворуч від каміна, де закопані близько 500 кг золота”.

 

На думку реставраторів, якість і стан паперу, чорнила відповідають даті, зазначеній у записці.

 

Потайна кімната, про яку йдеться, поки що не виявлена.

 

У коментарях до посту на Facebook користувачі писали, що навіть без золота потайна кімната стала б чудовим відкриттям, і пропонували свою допомогу в пошуках.

 

Відзначимо, що Нідароський собор заснований у 1070 році на місці поховання Олафа Святого (короля Олафа II) і століттями служив місцем коронації норвезьких королів. Він також є кінцевою точкою одного з головних паломницьких середньовічних маршрутів – Санкт Олафследен. У соборі кілька разів відбувалися пожежі, після чого його перебудовували.

 

Тесляр знайшов старовинний ключ і записку. Фото: facebook.com/Bygghytta/?ref=page_internal