newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Renault повідомила про рекордні збитки за 2020 рік

Французький концерн Renault прозвітував про рекордно високі збитки за 2020 рік. Як повідомляє Bloomberg, компанія пояснила ці результати національними локдаунами для стримування поширення COVID-19, які значно знизили продажі автомобілів в Європі.

Автовиробник повідомив про чистий збиток у розмірі 8 млрд євро торік. Значна шкода бізнесу Renault була нанесена в першому півріччі 2020 року, коли перші національні локдауни заморозили виробництво і вдарили по попиту.

«2021 рік, ймовірно, буде важким, враховуючи невизначеність, пов’язану з кризою в галузі охорони здоров’я, а також брак електронних компонентів, – сказав Лука де Мео, виконавчий директор групи. – Прибутковість та отримання грошових коштів є пріоритетом».

Водночас французька компанія відзначає, що бізнес значно покращився за останні шість місяців 2020 року, забезпечивши маржу операційного прибутку в розмірі 3,5% і позитивний операційний вільний грошовий потік.

Читайте також: Продаж легкових авто в Європі за підсумками січня впав до рекордно низького рівня

Наразі перед де Мео стоїть складне завдання: оптимізувати роздуту структуру витрат і надлишкові виробничі потужності, одночасно заспокоюючи французьку державу – найбільшого акціонера Renault – щодо збереження робочих місць в країні. Минулого місяця генеральний директор представив план, націлений на підвищення операційної маржі на понад 3% до 2023 року і не менше 5% до середини десятиліття.

Renault вже виконала 60% плану зі скорочення витрат на 2 млрд євро. Хоча компанія не представляє ніяких перспектив, вона попередила, що глобальна нестача автомобільних чіпів може привести до скорочення її виробництва на 100 000 автомобілів в цьому році, а дефіцит досягне свого піку в ІІ кварталі.

Продажі Renault впали більш ніж на п’яту частину у 2020 році до 2,95 млн автомобілів.