newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Засновник WeWork погодився на $500 млн від SoftBank за свою частку в компанії

Співзасновник і колишній гендиректор мережі коворкінгів WeWork Адам Нойманн близький до домовленості з японським інвестиційним холдингом SoftBank щодо оплати за частку підприємця у створеній ним компанії.

Про це з посиланням на джерела, близькі до переговорів, повідомляє The Wall Street Journal, на яку посилається The Bell.

За даними видання, Нойманн погодився отримати за свою частку $500 млн – це вдвічі менше, ніж SoftBank планував заплатити в 2019 році. При цьому на співзасновника WeWork припаде третина всіх виплат японського холдингу раннім інвесторам і першим співробітникам стартапу. У сукупності ті отримають $1,5 млрд, уточнили співрозмовники WSJ.

Від початкового плану SoftBank відмовився на тлі пандемії в 2020 році. Після цього Нойманн та інші акціонери компанії подали на японський холдинг до суду, а той у відповідь відмовився від «консультаційних» виплат колишньому CEO обсягом $185 млн. Розгляд позову Нойманна і команди мав початися навесні 2021-го.

Softbank став основним акціонером WeWork в 2019 році, коли компанія відмовилася від проведення IPO після цілої серії скандалів – від маніпуляцій з фінансовою звітністю до конфлікту інтересів у засновників.

Нойманн тоді ж під тиском інвесторів був змушений піти з поста CEO. А оцінка стартапу обвалилася з $47 млрд до $7 млрд (пізніше до $2,9 млрд).

Відтоді SoftBank вів переговори про викуп часток команди і ранніх інвесторів WeWork. Якщо сторонам вдасться досягти компромісу, процес нарешті буде завершено в найближчі дні, уточнюють джерела WSJ.

Для SoftBank домовленість з Нойманном і іншими ранніми акціонерами відкриває шлях до довгоочікуваного виведення WeWork на біржу. Партнером по угоді може виступити компанія BowX Acquisition Group. В рамках приєднання мережа коворкінгів отримає оцінку в $10 млрд, випливає з даних WSJ.